جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   انرژی  »   “یزد” الگویی برای مدیریت مصرف برق در سطح کشور
۱۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۵۸

“یزد” الگویی برای مدیریت مصرف برق در سطح کشور

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در دومین کنفرانس تجارب برتر در بخش اداری، یزد را الگویی برای مدیریت مصرف برق در سطح کشور توصیف و اظهار کرد: مدیریت مصرف یک انتخاب برای کشور نیست، بلکه یک ضرورت است و تمرکز ملی بر اجرای آن، امنیت تامین انرژی و پایداری اقتصادی کشور و صنعت برق را تضمین می‌کند.

محمودرضا حقی‌فام با اشاره به این که صنعت برق این مسیر را با قدرت و علم روز توسعه خواهد داد، افزایش راندمان مصارف الکتریکی را بسیار مهم خواند و افزود: این وظیفه خطیر فقط به عهده صنعت برق نیست و دیگر وزارت خانه‌ها اعم از وزارت مسکن، نظام مهندسی، شهرداری ها در خصوص صنعت ساختمان، وزارت صنایع در حوزه ساخت وسایل و تجهیزات برقی، وزارت بازرگانی در واردات تجهیزات با راندمان بالا وغیرو در این رابطه مسئولیت های سنگینی دارند.

این مسئول با اشاره به این موضوع که صنعت برق با توجه به محدودیت گسترده مالی و حجم کم سرمایه گذاری در بخش انتقال، تولید و توزیع، بدون اعمال سیاست‌های مدیریت مصرف امکان گذر از پیک بار را ندارد، خاطر نشان کرد: با توجه گاز سوز بودن بخش عمده از نیروگاه‌های کشور، مدیریت مصرف برق می‌تواند نگرانی های تامین گاز در صنعت برق را مرتفع کند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع انرژی

احمد قربانی گفت:نظر به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت پالایش نفت تبریز، حفظ محیط زیست در کلان شهر تبریز و منطقه شمالغرب کشور در اولویت می‌باشد لذا در راستای تعهد و رعایت استانداردهای زیست محیطی و کاهش گازهای آلاینده هوا و همچنین...
مهدی علیپور گفت: اگر چه از کشور شرکت‌های قدرتمند و معروفی در حوزه نورپردازی فعال هستند و برخی از این شرکت‌ها نیز برای طراحی نورپردازی مجموعه برج میلاد اعلام آمادگی کرده‌اند، اما ما معتقدیم با تکیه بر ایده، دانش و توانایی شرکت‌های...

مطالب مرتبط با برچسب