یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, بانک و بیمه  »   یک تبعه سعودی به اتهام قاچاق ارز در فرودگاه مشهد دستگیر شد
۱۲ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۴۴

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان خراسان رضوی :

یک تبعه سعودی به اتهام قاچاق ارز در فرودگاه مشهد دستگیر شد

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان خراسان رضوی خبر داد: یک تبعه سعودی به اتهام قاچاق ارز در فرودگاه مشهد دستگیر شد .

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی ،حمید رضا کریم تصریح کرد: بنا بر گزارشات واصله از سوی گمرک مشهد یک تبعه کشور عربستان سعودی که قصد خروج ۴۴۷۰۰ دلار آمریکایی به ارزش بیش از یک میلیارد و ۳۶۲ میلیون ریال  را از طریق فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد داشت دستگیر و تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

 مدیر کل تعزیرات حکومتی استان خراسان رضوی ادامه داد: شخص مزبور قصد خروج این مقدار ارز داشت که با تذکر مامورین بازرسی فرودگاه مبنی بر عدم امکان این مقادر ارز از کشور لکن نامبرده به عناوین مختلف قصد دور زدن مامورین و بازرسین را داشت و چندین بار علی رغم تذکرات جدی مامورین و با علم و آگاهی کامل از غیر قانونی بودن این مقدار ارز از کشور متاسفانه اصرار در خروج داشته و در پاسخ با سوال مامورین در خصوص ارائه اسناد مثبته تنها اظهار می دارد که این ارز را از صرافی مجاز خریداری کرده است و اتهام را قبول ندارم و وجه متعلق به شخص خودم بوده و تمایل دارم ارز را اینگونه خارج نمایم که نهایتا با حضور مجدد وی در سالن تشریفات توسط مامورین بازرسی دستگیر و پرونده اتهامی وی برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال می شود.

 کریم خاطرنشان کرد: بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران خروج ارز بیش از ۵۰۰۰ دلار منوط به ارائه اظهارنامه ارزی یا سند بانکی مبین پرداخت وجه به صورت اسکناس از محل حساب ارزی یا فروش ارز توسط بانک بوده مضاف بر اینکه خرید ارز از صرافی مجاز، مجوز خروج ارز بیش از میزان تعیین شده نمی باشد لهذا شعبه هشتم تعزیرات حکومتی مشهد ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز این فرد را به اتهام قاچاق ارز علاوه بر ضبط ارز به نفع دولت به پرداخت بیش از ۲ میلیارد و ۷۵ میلیون ریال جزای نقدی محکوم نمود که نامبرده به علت عجز از تودیع وثیقه هم اکنون در زندان بسر می برد.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , بانک و بیمه

حسین موسوی ،در حاشیه افتتاح و واگذاری مرکز طب کار به شبکه بهداشت و درمان به خبرنگاران گفت: این مرکز با صرف اعتباری در حدود ۷۵۰ میلیون تومان ساخته و به عنوان اولین مرکز طب کار در سطح شهر خدمات...
به نقل از ایرنا، رمان «هری‌پاتر و سنگ جادو»یکی از ۵۰۰ نسخه از چاپ اول نخستین جلد از مجموعه فانتزی هری پاتر است که در سال ۱۹۹۷ میلادی منتشر شد. گذر ۳۰۰ نسخه از این ۵۰۰ کتاب به کتابخانه‌ها افتاد و بسیاری از...

مطالب مرتبط با برچسب