شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   ۳۱هزار شغل جدید در بستر فضای مجازی
۶ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۱۲:۵۰

۳۱هزار شغل جدید در بستر فضای مجازی

رئیس سازمان فناوری اطلاعات-رسول سرائیان ارتقای فضای مجازی را منتج به افزایش مشاغل نوپا تا ۳۱ هزار شغل دانست و افزود: بیمه و تامین اجتماعی از مشکلات پیش روی این استارت‌آپ‌هاست.

وی گفت: در یک سال اخیر پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه در کل شهرهای کشور کامل شده است.
وی با بیان اینکه امکان برقراری ارتباط بطور مساوی برای کلیه مردم ایجاد شده است، افزود: بخش قابل توجه جاده‌ها و روستاهای کشور نیز تحت پوشش قرار گرفته‌اند.
سرائیان همچنین از ارتقای سهم صفحات فارسی وب در دنیا تا سقف دو درصدی خبر داد و افزود: این عدد در سال گذشته ۱,۲ درصد بوده و امروز از مجموع صفحات وب در محیط بین‌الملل زبان فارسی بالاتر از زبان‌های عربی، ترکی و چینی قرار گرفته است.
وی این روند را نشان از تولید محتوای مناسب و نیز ارتقای استفاده از زبان فارسی در محیط وب دانست و در ادامه گفت: شاه‌بیت اصلی فضای مجازی خدمت‌رسانی است که مردم پیشرفت‌ها و ظرفیت‌ها را لمس می‌کنند.
سرائیان این ارتقای کمی را منجر به ایجاد بیش از ۳۱ هزار شغل عنوان کرد و افزود: بیش از ۲۳ هزار تیم توسعه‌دهنده دو یا سه نفره در دانشگاه‌ها یا حتی زیرپله‌ها کسب و کار را توسعه داده‌اند. دولت در این راستا تنها باید رفع موانع و تسهیل‌گری را دنبال کند.
سرائیان همچنین بیمه و تامین اجتماعی را از مشکلات پیش روی این کسب و کارهای نوپا دانست و ادامه داد: مالیات و ثبت شرکت‌ها و انحلال آن از دیگر معضلات استارت‌آپ‌هاست.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها