پنجشنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   ۳ محصول لبنی حدود ۷ درصد افزایش قیمت خواهند داشت
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۲۵

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی:

۳ محصول لبنی حدود ۷ درصد افزایش قیمت خواهند داشت

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی از احتمال افزایش قیمت حدود ۷ درصدی ۳ کالای لبنی خبر داد و گفت: فردا یک خط تولید کره برای اولین بار در کشور راه اندازی خواهد شد.

به نقل از مهر، محمدرضا گنجی در نشستی خبری با بیان اینکه صادرات محصولات لبنی در سال گذشته نسبت به سال ۹۴، ۱۳ درصد رشد داشته است، اظهار داشت: سال گذشته ۷۷۰ میلیون دلار محصولات لبنی از کشور صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه درهای بازار کشور روسیه برای محصولات لبنی ایران گشوده شده است، افزود: ۹ کارخانه لبنی ایران مجوز صادرات محصول به روسیه را دریافت کرده اند و در حال حاضر ما شاهد هستیم که محصولات مان در این کشور حضوری چشمگیر یافته است.

به گفته مدیرعامل اتحادیه تعاونی های لبنی ایران در حال حاضر بخشی از صادرات محصولات لبنی کشورمان به عراق، فیلیپین و هند انجام می شود.

گنجی همچنین با بیان اینکه بر اساس مصوبه وزارت جهاد کشاورزی، صادرکنندگان محصولات لبنی مشوق های صادراتی دریافت می کنند اضافه کرد: هفته گذشته فاز اول این یارانه که ۲۰ میلیارد تومان بود به صادرکنندگان پرداخت شد و طی یکی، دو روز آینده فاز دوم آن که مبلغ ۲۴ میلیارد تومان است به صادرکنندگان پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی لبنی ایران همچنین از راه اندازی اولین خط تولید کره در کشور خبر داد و گفت: اولین خط تولید کره کشور با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا فردا در تهران افتتاح می شود.

گنجی با بیان اینکه این افتتاحیه با همراهی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی انجام خواهد شد، افزود: تاکنون همه کره ما وارداتی بوده و در داخل بسته بندی می شده و این اولین باری است که قرار است این محصول در داخل تولید شود.

به گفته وی خط تولیدی مذکور ظرفیت دریافت ۵۰۰ تن شیر را در روز دارد و سالانه می تواند ۷ هزار تن کره تولید کند.

افزایش قیمت سه محصول لبنی

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال افزایش قیمت لبنیات اظهار داشت: ما درباره سه محصول پنیر، شیر پاستوریزه و شیر استریل مدارک و مستندات موجود را به سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده ارسال کرده ایم تا این سازمان مستندات موجود را بررسی  و نظر کارشناسی خود را در این زمینه اعلام کند؛ پیشنهاد ما با توجه به افزایش دستمزدها و سایر هزینه های جاری حدود ۷ درصد افزایش بوده اما باید دید نظر سازمان حمایت در این زمینه چه خواهد بود ضمن اینکه باقی کالاها از شمول قیمت گذاری خارج هستند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد محقق زاده گفت: اجرای متناسب‌سازی مستمری یکی از اصلی ترین دغدغه و مطالبه بازنشستگان و مستمری‌بگیران بوده که همواره موکول به تأمین بار مالی آن توسط دولت شده است...
به نقل از ایرنا، مظفر علی شائی روز سه‌شنبه در پاسخ به عدم تحقق جذب اعتبار ۵۰ درصدی سهم مشارکتی خود برای احداث سه زمین چمن ورزشی در شهرستان هلیلان، اظهار داشت: برای تامین اعتبار سهم ۵۰ درصدی، سازمان رایزنی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها