جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   ۵۰۰ اسیر عراقی در موصل از چنگال داعش آزاد شدند
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۹:۱۵

۵۰۰ اسیر عراقی در موصل از چنگال داعش آزاد شدند

منابع رسانه ای عراقی، گزارش دادند با پیشروی نیروهای ارتش این کشور در موصل و نزدیک شدن به آزادی کامل این شهر ۵۰۰ اسیر عراقی از چنگال داعش آزاد شده اند.

بر اساس این خبر این اسرا در یک زندان زیرزمینی در زیر بیمارستان الجمهوری در بخش غربی موصل گرفتار شده و از کوچکترین امکانات بهداشتی و ملزومات زندگی محروم بوده اند.

رسانه های عراق گزارش دادند که شمار زیادی از این اسرا به بیماری پوستی جرب (گال) نیز مبتلا شده اند که به دلیل شرایط بد بهداشتی به دیگر اسرا نیز سرایت کرده است.

پیشتر پایگاه خبری بغداد پست، به نقل از منابع آگاه از وجود زندان داعش در زیر بیمارستان الجمهوری در موصل خبر داده بود که شمار زیادی از شهروندان عراقی و نیروهای امنیتی در آن به اسارت گرفته شده اند. بر اساس این خبر ابراهیم النایف المهیری شیخ قبیله الجبور عراق نیز در میان اسرایی است که در این زندان نگهداری می شده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...
به نقل از ایرنا،۱۳ عدد از ماشین‌های خاصی که در فیلم مکس دیوانه: جاده خشم (۲۰۱۵) جلوی دوربین رفتند، ماه جاری در استرالیا به فروش گذاشته می‌شوند.   حراج این ماشین‌های زرهی که اغلب از کنار هم قرار دادن چند مدل مختلف ماشین...

مطالب مرتبط با برچسب