یکشنبه, ۰۳ بهمن ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   ۵۲۰ میلیارد دلار ضرر سالانه حوادث طبیعی به اقتصاد جهانی
۶ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۵:۳۷

۵۲۰ میلیارد دلار ضرر سالانه حوادث طبیعی به اقتصاد جهانی

بانک جهانی اعلام کرد که حوادث طبیعی هر سال ۵۲۰ میلیارد دلار ضرر به اقتصاد جهانی وارد می‌کند.

به نقل از نیوزنو، بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده که رسیدن به اهداف توسعه و پیشرفت بدون مدیریت کردن تغییرات اقلیمی و خطرات بلایای طبیعی دست نیافتنی خواهد بود.  

در این گزارش اشاره شده که اگر ضررهای انسانی و اقتصادی ناشی از بلایای طبیعی در این سطح باقی بماند، رسیدن به اهداف توسعه پایدار امکان پذیر نخواهد بود.  

در همین حال سال گذشته میلادی ۴۴۵ میلیون نفر در سرتاسر جهان به دلیل حوادث طبیعی از قبیل سیل، توفان، زمین لرزه و خشکسالی متضرر شدند و ۸ هزار نفر هم جان خود را از دست دادند که ضرر اقتصادی حاصل از چنین فاجعه ای ۱۳۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.  

همچنین بانک جهانی اعلام کرده که ضرر اقتصاد جهانی از بلایای طبیعی هر سال ۵۲۰ میلیارد دلار است که تعداد ۲۴ میلیون نفر را به کام فقر می کشاند.

نکته قابل توجه این است که با توجه به وسعت ضرر و زیان ناشی از بلایای طبیعی، رسیدن به اهداف توسعه پایدار بویژه در میان کشورهای کم درآمد که حوادث طبیعی یک شبه تولید ناخالص داخلی آنها را تحت الشعاع قرار می دهد، بسیار سخت است و باید تلاش کرد که دنیای امن تری را ساخت.

قرار است کشورهای مختلف جهان برنامه ای را تحت عنوان «مدیریت خطر فاجعه» راه اندازی کنند تا جلوی ضررهای هنگفت اقتصادی که این طریق تحمیل می شود را بیشتر مدیریت کرد.  

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

اقتصادهای بزرگ جهان در ۸ سال اخیر چندین هزار قانون تجاری جدید وضع کرده اند که موجب تبعیض در روند تجارت و نیز کند شدن ضرب آهنگ اقتصاد جهانی شده است. به نقل از پایگاه خبری یاهو،  در پیش گرفتن سیاست...
در ماه آوریل، فروش خودروی سواری و خودروهای باری جدید در آمریکا برای چهارمین ماه متوالی کاهش داشت. به  نقل از اکونومیست، اواخر ماه گذشته میلادی، شرکت فورد، دومین خودروساز امریکا اعلام کرد که رییس خود، مارک فیلدز را اخراج کرده...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها