شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
»   اجتماعی, فرهنگی  »   ۶۳ عنوان کتاب در حوزه قرآن توسط وزارت آموزش و پرورش تالیف شد
۷ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۲۶

۶۳ عنوان کتاب در حوزه قرآن توسط وزارت آموزش و پرورش تالیف شد

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۶۳ عنوان کتاب در حوزه قرآن توسط وزارت آموزش و پرورش تالیف شده است، گفت: وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۶ اعتباری بالغ‌ بر ۴۸ میلیارد تومان برای حوزه قرآن و عترت پیش‌بینی کرده است.

‌به نقل از ایسنا، محمدرضا مسیب‌زاده در سومین نشست شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی که به میزبانی لرستان برگزار شد، با اشاره به تعریف سه اصل برای فعالیت‌های قرآنی در وزارت آموزش و پرورش، اظهارکرد: اولین موضوع محوریت مدرسه در فعالیت‌ها است و به دنبال کارهای ستادی و نمایشی و تبلیغی نیستیم.
وی با بیان اینکه فراگیری در عین اثربخشی دومین اصل در برنامه‌های قرآنی وزارت آموزش و پرورش است، تصریح کرد: ما با ۴۰ میلیون مخاطب مواجه هستیم، اگر آموزش و پرورش پویا و فعالی داشته باشیم کشور هم فعال خواهد بود.

مسیب‌زاده ادامه داد: ما مسئول تعلیم و تربیت بیش‌ از ۱۳.۵ میلیون دانش‌آموز هستیم و خودمان را موظف می‌دانیم کارهایمان فراگیر باشد.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اصل سوم در فعالیت‌های قرآنی توسعه مشارکت است، اظهار کرد: معتقدیم باید باهم و با همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط و با برنامه حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه در این راستا تفاهم‌نامه‌های متعددی با همه نهادها منعقد کرده‌ایم، تصریح کرد: ۶۳ عنوان کتاب در حوزه قرآن تالیف کرده‌ایم و این کتب با تعداد بیش‌از ۲ میلیون در سطح کشور توزیع شده است.

مسیب‌زاده با بیان اینکه این کتب همه کاربردی هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۱۷ عنوان کتاب در بحث امام شناسی و مصباح‌الهدی بوده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , فرهنگی

به نقل از ایرنا، یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. ایزدخواه به همراه ۴۷ نفر از نمایندگان به رییس جمهور: لزوم ممانعت از دور زدن قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها...
در پی تشدید شیوع بیماری کووید ۱۹ و افزایش روند بستری ها، بنابر اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها به مدت دو هفته در شهر تبریز تعطیل خواهند بود. برگرفته از سایت باشگاه خبرنگاران...

مطالب مرتبط با برچسب

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: عملیات اجرایی قطعه اول چهارخطه خرم آباد - کوهدشت تا یک ماه آینده آغاز می شود.علی علیخانی افزود: مناقصه اجرای این طرح برگزار و پیمانکار آن انتخاب شده است. وی اظهار داشت: طول این مسیر هشت کیلومتر...
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان از پیشرفت 50 تا 60 درصدی تصفیه ‎ خانه فاضلاب کوهدشت خبر داد. حمیدرضا کرم وند اظهار کرد: هم اکنون تصفیه خانه فاضلاب کوهدشت در بخش بتن ‎ ریزی بوده و از تمامی جهات در...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها