جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی, فرهنگی  »   ۶۳ عنوان کتاب در حوزه قرآن توسط وزارت آموزش و پرورش تالیف شد
7 خرداد 1396 , ساعت 10:26

۶۳ عنوان کتاب در حوزه قرآن توسط وزارت آموزش و پرورش تالیف شد

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۶۳ عنوان کتاب در حوزه قرآن توسط وزارت آموزش و پرورش تالیف شده است، گفت: وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۶ اعتباری بالغ‌ بر ۴۸ میلیارد تومان برای حوزه قرآن و عترت پیش‌بینی کرده است.

‌به نقل از ایسنا، محمدرضا مسیب‌زاده در سومین نشست شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی که به میزبانی لرستان برگزار شد، با اشاره به تعریف سه اصل برای فعالیت‌های قرآنی در وزارت آموزش و پرورش، اظهارکرد: اولین موضوع محوریت مدرسه در فعالیت‌ها است و به دنبال کارهای ستادی و نمایشی و تبلیغی نیستیم.
وی با بیان اینکه فراگیری در عین اثربخشی دومین اصل در برنامه‌های قرآنی وزارت آموزش و پرورش است، تصریح کرد: ما با ۴۰ میلیون مخاطب مواجه هستیم، اگر آموزش و پرورش پویا و فعالی داشته باشیم کشور هم فعال خواهد بود.

مسیب‌زاده ادامه داد: ما مسئول تعلیم و تربیت بیش‌ از ۱۳.۵ میلیون دانش‌آموز هستیم و خودمان را موظف می‌دانیم کارهایمان فراگیر باشد.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اصل سوم در فعالیت‌های قرآنی توسعه مشارکت است، اظهار کرد: معتقدیم باید باهم و با همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط و با برنامه حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه در این راستا تفاهم‌نامه‌های متعددی با همه نهادها منعقد کرده‌ایم، تصریح کرد: ۶۳ عنوان کتاب در حوزه قرآن تالیف کرده‌ایم و این کتب با تعداد بیش‌از ۲ میلیون در سطح کشور توزیع شده است.

مسیب‌زاده با بیان اینکه این کتب همه کاربردی هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۱۷ عنوان کتاب در بحث امام شناسی و مصباح‌الهدی بوده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , فرهنگی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: عملیات اجرایی قطعه اول چهارخطه خرم آباد - کوهدشت تا یک ماه آینده آغاز می شود.علی علیخانی افزود: مناقصه اجرای این طرح برگزار و پیمانکار آن انتخاب شده است. وی اظهار داشت: طول این مسیر هشت کیلومتر...
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان از پیشرفت 50 تا 60 درصدی تصفیه ‎ خانه فاضلاب کوهدشت خبر داد. حمیدرضا کرم وند اظهار کرد: هم اکنون تصفیه خانه فاضلاب کوهدشت در بخش بتن ‎ ریزی بوده و از تمامی جهات در...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها