پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بین الملل, صنعت و معدن  »   ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ به ایران ایر تحویل می شود
۲۱ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۲۰:۳۴

در بازه‌ زمانی ۱۰ ساله

۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ به ایران ایر تحویل می شود

مدیرعامل ایران ایر اعلام کرده است: «50 فروند هواپیمای بوئینگ مدل 737 و 30 فروند دیگر مدل 777 پهن پیکر در یک دوره 10 ساله به «ایران ایر» تحویل می شود.»

مذاکرات ایران با بزرگترین شرکت آمریکایی در صنعت هواپیماسازی جهان  منجر به این شد تا ۸۰ فروند بوئینگ در بازه‌ زمانی ۱۰ ساله ناوگان هواپیمایی ایران را دگرگون کند.

پس از انجام این مذاکرات که مرحله نخست آنها در خردادماه امسال به یک تفاهم ابتدایی منجر شده بود، امروز میان دو طرف یک سند همکاری رسمی به امضاء رسید تا قرارداد فروش ۸۰ هواپیما به ایران نهایی شود.

فرهاد پرورش، مدیرعامل ایران ایر در حاشیه امضای قرارداد شرکت هواپیمایی ایران ایر(هما) با مدیران شرکت هواپیماسازی بوئینگ با حضور عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است: «۵۰ فروند این هوپیما مدل ۷۳۷ و ۳۰ فروند دیگر مدل ۷۷۷ پهن پیکر هستند که در یک دوره ۱۰ ساله به «ایران ایر» تحویل می شود.»
مدیرعامل ایران ایر توضیح داد: «ما در طول ماه‌های گذشته مذاکرات طولانی با نمایندگان شرکت بوئینگ داشته‌ایم. در طول این مدت ۱۰ جلسه مذاکره فشرده میان نمایندگان ایران‌ایر و نمایندگان بوئینگ در ایران برگزار شد که آخرین مرحله آن از حدود یک هفته قبل تا صبح امروز بود.»

معاون مدیرعامل شرکت هواپیماسازی بوئینگ نیز در حاشیه این مراسم، ارزش این قرارداد را ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار اعلام کرده و گفته است: «بوئینگ قرارداد فروش ۸۰ فروند هواپیما را با تایید دولت آمریکا، با ایران نهایی کرد.»

«فلتر باراک دال» با یادآوری اینکه «به دنبال قرارداد خردادماه امسال، امروز سند نهایی به امضا رسید»، عنوان کرده است: «خوشحالیم که بوئینگ بار دیگر همکاری خود را با ایران آغاز کرده است.»

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل  , صنعت و معدن

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها