سه شنبه, ۰۱ تیر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, امور زیربنایی  »   ۸۳۸ کیلومتر راه‌آهن تا پایان سال 96 افتتاح می شود
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۴۲

معاون وزیر راه و شهرسازی

۸۳۸ کیلومتر راه‌آهن تا پایان سال ۹۶ افتتاح می شود

عملیات ریل‌گذاری ۴۹۱ کیلومتر خط آهن جدید در پنج مرکز استان کشور به پایان می‌رسد و تا پایان سال جاری ۸۳۸ کیلومتر راه‌آهن به شبکه ریلی افزوده می‌شود.

به نقل از ایسنا، خیرالله خادمی – معاون وزیر راه و شهرسازی – با اشاره به تکمیل پنج پروژه ریلی اولویت‌دار و اتصال مراکز استان به شبکه ریلی در سال ۱۳۹۶ گفت:‌ با اتمام عملیات ریل‌گذاری راه‌ آهن تهران – همدان، این خط آهن به طول ۲۶۷ کیلومتر  طی روزهای آتی به بهره‌برداری می‌رسد و چهار مرکز دیگر استان نیز به ترتیب اولویت تا پایان سال  به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود.

خادمی راه‌ آهن قزوین – رشت را دیگر اولویت ریلی کشور دانست و خاطرنشان کرد: این پروژه از نظر ترانزیتی در کریدور شمال – جنوب کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و تاکنون ریل‌گذاری ۱۰۱ کیلومتر آن به پایان رسیده است.

وی افزود: این پروژه از بزرگترین پروژه‌های ریلی کشور است و دارای ۸۷۲۴ متر پل خاص و ۲۲ هزار متر تونل است که در سال جاری اتمام و به بهره‌ برداری می‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بهره‌برداری از ۱۷۵ کیلومتر راه‌آهن غرب کشور، حدفاصل ملایر تا کرمانشاه را دیگر پروژه ریلی این برنامه معرفی و اظهار کرد: این مسیر موجب ارتباط ریلی استان‌های غرب کشور با تهران و شبکه ریلی سراسری می‌شود و هم‌اکنون حدفاصل ملایر تا کرمانشاه با پیشرفت فیزیکی ۷۸  درصدی در حال انجام است.

وی از اتمام ریل‌گذاری۱۰۳ کیلومتر این مسیر خبر داد و افزود:‌ این مسیر دارای ۱۳۵۲ کیلومتر پل خاص و ۲۹۸۹ متر تونل است که دو ایستگاه اصلی برای آن در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور راه‌آهن مهاباد – ارومیه به طول ۹۸ کیلومتر و میانه- بستان‌آباد به طول ۱۳۴ کیلومتر  را دیگر پروژه‌های ریلی دانست و افزود:‌ عملیات زیرسازی این مسیرها در حال انجام است و ۳۰ کیلومتر از مسیر مهاباد – ارومیه تاکنون ریل‌گذاری شده است و با تلاش شبانه روزی همکاران این پروژه‌ها به طول ۸۳۸ کیلومتر تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی

به نقل از اقتصاد آنلاین،شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در نظر دارد تأمین «خدمات أیاب و ذهاب کارکنان» خود را به پیمانکاران توانمند و دارای صلاحیت واگذار کند.  از تمامی شرکت‌های فعال در این زمینه، دعوت می‌شود تا از تاریخ اول تا...
به نقل از اقتصاد آنلاین،شرکت ایرانسل در نظر دارد در یک مزایدۀ عمومی فروش تعدادی تجهیزات مخابراتی مستعمل و معیوب خود را به فروش برساند.  شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در نظر دارد تعدادی تجهیزات مخابراتی مستعمل و معیوب خود (شامل رک،...

مطالب مرتبط با برچسب