شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   انرژی  »   آلمان رکورددار میزان مصرف انرژی های تجدیدپذیر
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۲۹

آلمان رکورددار میزان مصرف انرژی های تجدیدپذیر

کشور آلمان سرمایه‌گذاری‌های فراوانی بر روی منابع انرژی برگشت پذیر (Renewable Energy) انجام داده است؛ در ماه گذشته هم خبر رسید که این کشور موفق به شکستن رکورد بیشترین میزان مصرف انرژی های تجدید پذیر شده است.

در راستای کاهش وابستگی به سوخت‌های فسیلی و منابع انرژی ضرر رسان به محیط زیست، بخش بزرگی از انرژی مصرفی آلمان از منابع بازگشت پذیر مختلف تامین می‌شود. این سیاست‌گذاری آلمان تا جایی پیش رفته است که در سی‌ام ماه آوریل گذشته، آلمان رکورددار میزان مصرف انرژی های تجدیدپذیر شد و ۸۵ درصد از نیاز روزانه کشور از منابع انرژی تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی، نیروگاه‌های بادی و هیدروالکتریک تامین شد. در همین رابطه، پاتریک گریچن (Patrick Graichen) از اعضای طرح انقلاب انرژی اگورا (Agora Energiewende)، در مصاحبه‌ای با وبسایت رینیو اِکونومی گفت:

تصمیم‌گیری مسئولین کشور آلمان در مورد مصرف انرژی های تجدید پذیر بسیار جدی است و طبق صحبت‌های گریچن، استفاده روزانه ۸۵ درصدی از انرژی‌های بازگشت پذیر تا سال ۲۰۳۰ برای آلمان کاملا عادی خواهد بود؛ همچنین برنامه‌ریزی‌های این کشور به گونه است که تا آن زمان، استفاده از موتورهای احتراقی ممنوع می‌شود. چشم‌انداز تعیین‌شده برای سال ۲۰۵۰ هم کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای آلمان تا ۲۰ درصد میزان اندازه‌گیری شده در سال ۱۹۹۶ است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع انرژی

غلامعباس حسینی  گفت:برای اجرای این طرح ۵۵ کیلومتر لوله گذاری انجام می شود و یک ایستگاه کاهش فشار ۲۰ هزار متر مکعبی نصب خواهد شد. با افتتاح این طرح، گاز به  ۵۰۰ خانه  روستایی در خانه‌کِت و قَشَم‌قاوی دهستان خیر رسانده...
به نقل از ایسنا،افزایش قیمت کالا دورنمای اقتصادی کشورهای غنی از منابع را تحکیم کرده و روسیه هم از این وضعیت نهایت استفاده را می کند و تمرکز خاصی روی نفت خام و گاز طبیعی داشته است با این حال...

مطالب مرتبط با برچسب