سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
»   انرژی  »   آلمان رکورددار میزان مصرف انرژی های تجدیدپذیر
26 اردیبهشت 1396 , ساعت 12:29

آلمان رکورددار میزان مصرف انرژی های تجدیدپذیر

کشور آلمان سرمایه‌گذاری‌های فراوانی بر روی منابع انرژی برگشت پذیر (Renewable Energy) انجام داده است؛ در ماه گذشته هم خبر رسید که این کشور موفق به شکستن رکورد بیشترین میزان مصرف انرژی های تجدید پذیر شده است.

در راستای کاهش وابستگی به سوخت‌های فسیلی و منابع انرژی ضرر رسان به محیط زیست، بخش بزرگی از انرژی مصرفی آلمان از منابع بازگشت پذیر مختلف تامین می‌شود. این سیاست‌گذاری آلمان تا جایی پیش رفته است که در سی‌ام ماه آوریل گذشته، آلمان رکورددار میزان مصرف انرژی های تجدیدپذیر شد و ۸۵ درصد از نیاز روزانه کشور از منابع انرژی تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی، نیروگاه‌های بادی و هیدروالکتریک تامین شد. در همین رابطه، پاتریک گریچن (Patrick Graichen) از اعضای طرح انقلاب انرژی اگورا (Agora Energiewende)، در مصاحبه‌ای با وبسایت رینیو اِکونومی گفت:

تصمیم‌گیری مسئولین کشور آلمان در مورد مصرف انرژی های تجدید پذیر بسیار جدی است و طبق صحبت‌های گریچن، استفاده روزانه ۸۵ درصدی از انرژی‌های بازگشت پذیر تا سال ۲۰۳۰ برای آلمان کاملا عادی خواهد بود؛ همچنین برنامه‌ریزی‌های این کشور به گونه است که تا آن زمان، استفاده از موتورهای احتراقی ممنوع می‌شود. چشم‌انداز تعیین‌شده برای سال ۲۰۵۰ هم کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای آلمان تا ۲۰ درصد میزان اندازه‌گیری شده در سال ۱۹۹۶ است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع انرژی

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: تسهیل صادرات به کشورهای همسایه نظیر عراق و سوریه در راستای سیاست‌های ابلاغی وزارت صنعت و اهداف کلان صادرات کشور در اولویت است. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از صندوق ضمانت صادرات ایران، «عبدالله سجادی»...
«امین حسین نقشینه» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امروز و فردا به دلیل جو پایدار در شهرهای صنعتی و پر جمعیت مثل تهران اصفهان و اراک شاهد کاهش کیفیت هوا و آلودگی هوا هستیم. وی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها