چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   اجرای سند ۲۰۳۰ تا رفع ابهامات متوقف می‌شود
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۳۸

اجرای سند ۲۰۳۰ تا رفع ابهامات متوقف می‌شود

سخنگوی دولت گفت: آنچه درباره این موضوع غیرمعمول است این است که عده‌ای تلاش کردند آن را مصادره به مطلوب کنند و نکاتی را ترویج دادند که حقا نادرست است.

 محمدباقر نوبخت در نشست خبری سخنگوی دولت گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری تا رفع ابهامات درباره اجرای سند ۲۰۳۰ قرار شد هرآنچه مربوط به آن است در ایران متوقف شود.
وی افزود: آنچه درباره این موضوع غیرمعمول است این است که عده‌ای تلاش کردند آن را مصادره به مطلوب کنند و نکاتی را ترویج دادند که حقا نادرست است.

نوبخت اظهار کرد: ۲۰۳۰ یک قرارداد نیست که نیاز به امضای طرفین داشته باشد و هیچ امضایی از مقامات جمهوری اسلامی پای آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه  این یک چارچوب عملی برای آموزش است و اجرای آن الزام‌آور نیست، گفت: در نشست آبان ۹۴ یونسکو هیچ کشوری جز ایران اشکالی در آن ندید و وزیر آموزش و پرورش این متن را قرائت کرد که در اسناد آنجا ثبت شد که «جمهوری اسلامی ایران خود را متعهد به بخش‌هایی از چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰ که به هر شکلی در تعارض با مقررات و اولویت‌های ملی، باورهای دینی و ارزش‌های فرهنگی جامعه ایرانی تفسیر و تعبیر شوند، نمی‌داند.»

سخنگوی دولت در واکنش به صحبت یک نماینده مجلس مبنی بر برداشت ۲۰ هزار میلیارد تومان از خزانه برای پرداخت یارانه در شب انتخابات توسط دولت، گفت: خدا به ما صبر و خویشتنداری عطا کند. این حرف دروغ است. اگر بگوییم شکایت می‌کنیم می‌گویند دولت ظرفیت ندارد. کاری نکنیم به نام اصولگرایی لطمه وارد شود.

وی گفت: دولت ماهانه ۳۴۰۰ میلیارد تومان کل پول یارانه‌ای است که می‌دهد که حدود ۳۱۰۰ میلیارد از محا افزایش قیمت‌ها و مابقی از ردیف بودجه متمرکز یارانه برداشت می‌شود. کل پولی که از ردیف بودجه خزانه برداشت شده پارسال ۱۱ هزار میلیارد بوده حالا چطور برای یک ماه  ۲۰ هزار میلیارد تومان از خزانه برداشت کرده‌ایم.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

به نقل از اردوپوینت، سرگئی ریابکوف روز دوشنبه پیش از آغاز دور دوم رایزنی‌ها در وین گفت: نیازی به واکنش بیش از حد در مذاکرات درباره برنامه جامع اقدام مشترک از جمله لغو احتمالی تحریم‌های واشنگتن علیه ایران نیست. درمورد...
محاکمه نخست وزیر سابق کویت به اتهام فساد مالی تهران- ایرنا- کمیته تحقیقات دادگاه وزیران ، حکم رسیدگی به پرونده «جابر المبارک» نخست وزیر پیشین ، «خالد الجراح» وزیر دفاع سابق و ۴ نفر دیگر از مسئولان این کشور را به...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها