شنبه, ۰۹ مهر ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   اجرای سند ۲۰۳۰ تا رفع ابهامات متوقف می‌شود
26 اردیبهشت 1396 , ساعت 12:38

اجرای سند ۲۰۳۰ تا رفع ابهامات متوقف می‌شود

سخنگوی دولت گفت: آنچه درباره این موضوع غیرمعمول است این است که عده‌ای تلاش کردند آن را مصادره به مطلوب کنند و نکاتی را ترویج دادند که حقا نادرست است.

 محمدباقر نوبخت در نشست خبری سخنگوی دولت گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری تا رفع ابهامات درباره اجرای سند ۲۰۳۰ قرار شد هرآنچه مربوط به آن است در ایران متوقف شود.
وی افزود: آنچه درباره این موضوع غیرمعمول است این است که عده‌ای تلاش کردند آن را مصادره به مطلوب کنند و نکاتی را ترویج دادند که حقا نادرست است.

نوبخت اظهار کرد: ۲۰۳۰ یک قرارداد نیست که نیاز به امضای طرفین داشته باشد و هیچ امضایی از مقامات جمهوری اسلامی پای آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه  این یک چارچوب عملی برای آموزش است و اجرای آن الزام‌آور نیست، گفت: در نشست آبان ۹۴ یونسکو هیچ کشوری جز ایران اشکالی در آن ندید و وزیر آموزش و پرورش این متن را قرائت کرد که در اسناد آنجا ثبت شد که «جمهوری اسلامی ایران خود را متعهد به بخش‌هایی از چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰ که به هر شکلی در تعارض با مقررات و اولویت‌های ملی، باورهای دینی و ارزش‌های فرهنگی جامعه ایرانی تفسیر و تعبیر شوند، نمی‌داند.»

سخنگوی دولت در واکنش به صحبت یک نماینده مجلس مبنی بر برداشت ۲۰ هزار میلیارد تومان از خزانه برای پرداخت یارانه در شب انتخابات توسط دولت، گفت: خدا به ما صبر و خویشتنداری عطا کند. این حرف دروغ است. اگر بگوییم شکایت می‌کنیم می‌گویند دولت ظرفیت ندارد. کاری نکنیم به نام اصولگرایی لطمه وارد شود.

وی گفت: دولت ماهانه ۳۴۰۰ میلیارد تومان کل پول یارانه‌ای است که می‌دهد که حدود ۳۱۰۰ میلیارد از محا افزایش قیمت‌ها و مابقی از ردیف بودجه متمرکز یارانه برداشت می‌شود. کل پولی که از ردیف بودجه خزانه برداشت شده پارسال ۱۱ هزار میلیارد بوده حالا چطور برای یک ماه  ۲۰ هزار میلیارد تومان از خزانه برداشت کرده‌ایم.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها