یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   پیام موگرینی در پی پیروزی حسن روحانی
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۲۲

پیام موگرینی در پی پیروزی حسن روحانی

فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه گردهمایی جهانی اقتصاد گفت: من بسیار تحت تاثیر سطح مشارکت مردم ایران در انتخابات روز جمعه(۲۹ اردی‌بهشت) قرار گرفتم و پیام موگرینی به رئیس‌جمهور حسن روحانی به خاطر دریافت این تنفیذ بسیار قوی برای دور دوم تبریک گفت.

موگرینی افزود: ما در اجرای توافق هسته‌ای با ایران به خوبی همکاری کرده‌ایم و من می‌دانم که رییس‌جمهور روحانی چگونه برای ادامه اجرای کامل این توافق و هم‌چنین تعامل با جامعه بین‌المللی، به‌ ویژه اروپا، درباره بسیاری از مسائل دو جانبه و نیز صلح در منطقه (خاورمیانه) متعهد است و نیاز به کار بیش‌تری داریم.

وی تصریح کرد: ما هم‌چنین نیاز به نوعی تعامل متفاوت از طرف ایران خواهیم داشت و من اطمینان دارم که این تنفیذ قوی که وی دریافت کرد، می‌تواند اساس خوبی برای همکاری آتی در این زمینه باشد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...
به نقل از ایرنا،ضریب پوشش صادرات (سهم پوشش صندوق از صادرات غیرنفتی) درسال ۱۳۹۹، ۱۰ درصد بوده و این درحالی است که متوسط این ضریب در موسسات همتای صندوق در کشورهای عضو کلوپ پراگ (اروپای شرقی، آفریقا و خاورمیانه)، ۲...

مطالب مرتبط با برچسب