جمعه, ۱۵ مهر ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   پیام موگرینی در پی پیروزی حسن روحانی
31 اردیبهشت 1396 , ساعت 11:22

پیام موگرینی در پی پیروزی حسن روحانی

فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه گردهمایی جهانی اقتصاد گفت: من بسیار تحت تاثیر سطح مشارکت مردم ایران در انتخابات روز جمعه(۲۹ اردی‌بهشت) قرار گرفتم و پیام موگرینی به رئیس‌جمهور حسن روحانی به خاطر دریافت این تنفیذ بسیار قوی برای دور دوم تبریک گفت.

موگرینی افزود: ما در اجرای توافق هسته‌ای با ایران به خوبی همکاری کرده‌ایم و من می‌دانم که رییس‌جمهور روحانی چگونه برای ادامه اجرای کامل این توافق و هم‌چنین تعامل با جامعه بین‌المللی، به‌ ویژه اروپا، درباره بسیاری از مسائل دو جانبه و نیز صلح در منطقه (خاورمیانه) متعهد است و نیاز به کار بیش‌تری داریم.

وی تصریح کرد: ما هم‌چنین نیاز به نوعی تعامل متفاوت از طرف ایران خواهیم داشت و من اطمینان دارم که این تنفیذ قوی که وی دریافت کرد، می‌تواند اساس خوبی برای همکاری آتی در این زمینه باشد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها