یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
»   تئاتر, فرهنگ و هنر  »   زندگی سامان ارسطو در تئاتر «همتون منو میشناسین»
۶ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۰۴

براساس موضوع مشکلات یک تغییر جنسیت به نمایش درآمد

زندگی سامان ارسطو در تئاتر «همتون منو میشناسین»

فیلم ـ تئاتر مستند «همتون منو میشناسین» براساس زندگی سامان ارسطو یکی از بازیگران تئاتر اکران می‌شود.

براساس اعلام دست‌اندرکاران این برنامه نمایشی، فیلم-تئاترِ مستند «همتون منو میشناسین» کاری از فرشاد فدائیان به نویسندگی و کارگردانی سامان ارسطو به نمایش درمی‌آید.

در این اثر که پیش از این ۶۰ شب در سالن فانوس و ۱۲ شب در تئاتر شهر روی صحنه بود، افسانه میرباقری، نادیا باوند، سیما شکری، ماهی عظیمی، امیرمؤید باوند، مانا شریفیان و سامان ارسطو بازی کرده‌اند.

ارسطو که چند سال قبل تغییر جنسیت داده است، پیش از این در گفت‌وگویی بیان کرده بود: این نمایش یک اتوبیوگرافی از زندگی سامان ارسطو به عنوان یک تئاتری و مشکلاتی است که برایش پیش می‌آید. اپیزود اول این نمایش مربوط به زمانی است که من هنوز در کالبد قبلی‌ام بودم. این قسمت در یک کافه اتفاق می افتد و داستان عشق ۱۰ ساله من قبل از تغییر جنسیت به یک خانم است. اپیزود دوم در پزشک قانونی رخ می‌دهد و ماجرای مشکلاتی است که برای تغییر جنسیت داشتم. اپیزود سوم بعد از جراحی را به نمایش می گذارد و اتفاقات در یک بانک رخ می دهد. در این بخش شخصیت داستان با وجود تغییر جنسیت دادن قانونی به این دلیل که هنوز شناسنامه‌اش صادر نشده برای دریافت حقوقش مجبور می‌شود دوباره مانتو به تن کند و به بانک برود. در بخش پایانی این فرد درباره خودش و رفتارهایی که جامعه با او دارد، با مخاطبان صحبت می‌کند.

عامل تولید این اثر نمایشی عبارتند از:‌ تصویر برداران: فرشاد فدائیان، مهدی جعفری و فراز فدائیان، صدا: اصغر آبگون، دستیار صدا: علیرضا براتی، تدوین: فرشاد فدائیان، علیرضا براتی، فراز فدائیان، موسیقی: علی چولایی، نور: مجید سیادت ، عرفان ادهمیان، طراح پوستر : فراز فدائیان، دستیار کارگردان و برنامه ریز : امیرمؤید باوند.

نمایش این فیلم تئاتر روز ششم خردادماه ۹۶ در ۲ سانس ۱۸ و ۱۹:۳۰ در مجموعه پایتخت واقع در میدان فلسطین ، خیابان طالقانی ، بین خیابان سرپرست و فریمان ، پلاک ۵۴۲ خواهد بود و نشستی هم پس از آن برگزار می‌شود.

همچنین، علاقه‌مندان می‌توانند از سایت تیوال بلیت تهیه‌کنند.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع تئاتر  , فرهنگ و هنر

به گزارش خبرنگار ایلنا، سال 1389،زمانی که علی اکبر شعبانی‌فر استاندار استان مرکزی و هوشنگ بازوند نیز در پست معاونت عمرانی این استان بودند ، استارت احداث موزه بزرگ اراک زده شد.از آن زمان تا کنون 10 سال می‌گذرد، اما...
اولین توییت دورسی ۲۱ مارس سال ۲۰۰۶ در حساب توییتری وی منتشر شد؛ این توییت متن کوتاهی دارد: صرفا جهت راه اندازی توییترم (just setting up my twttr). اواسط اسفندماه سال گذشته بود که خبر آمد با گذشت ۱۵ سال این...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها