سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر  »   سند 2030 با فرهنگ و دین و ایرانی بودن ما ناسازگار است
۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۹

آیت الله نوری همدانی :

سند ۲۰۳۰ با فرهنگ و دین و ایرانی بودن ما ناسازگار است

«از مسئولین می خواهم سند ۲۰۳۰ با دقت بررسی شود، شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش مجلس و همه نمایندگان ورود پیدا کنند تا هیچ چیزی که با دین و انقلاب منافات دارد صورت نگیرد.»

به نقل از خبرگزاری «حوزه»، آیت‌الله نوری همدانی در دیدار جمعی از فعالان فرهنگی مازندران اظهار داشت: کار فرهنگی مهمترین قسمت یک جامعه است که دارای ظرافت خاصی است.

وب بیان کرد: اگر انسان جامعه را بر اساس دین و تقوی و تعالیم اهل بیت (ع) فرهنگ‌سازی کند، به یقین آن جامعه سعادتمند خواهد شد.

این مرجع تقلید افزود: کشوری که با فرهنگ اسلام و اهل بیت علیهم السلام و فرهنگ جهاد و شهادت باشد، هیچ‌گاه روی ذلت را نخواهد دید و امام راحل با همین فرهنگ توانستند این انقلاب را به ثمر برساند.

آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: دشمن نیز تمام تلاشش بر این است به فرهنگ حمله کند تا از ریشه به انقلاب و عقاید مذهبی ما آسیب برساند.

وی با اشاره به سند ۲۰۳۰ گفت: بنده در این مدت بارها عرض کردم از افراد مطلع و کارشناسان دعوت کردم تا موضوع را تشریح کنند، وقتی انسان فصل‌های این سند را می‌خواند، بسیار متأثر می‌شود که چه کسی حاضر به پذیرش این سند خواهد شد.

این مرجع تقلید افزود: چرا بعضی از آقایان، منتقدین به این سند را بی‌اطلاع می‌دانند؟ سند ۲۰۳۰ با فرهنگ و دین و ایرانی بودن ما ناسازگار است ؛این یک نفوذ جدی است، توجیهاتی که آقایان می‌کنند قابل قبول نیست.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: بنده به جد از مسئولین می‌خواهم این سند با دقت بررسی شود،  شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش مجلس و همه نمایندگان ورود پیدا کنند تا هیچ چیزی که با دین و انقلاب منافات دارد صورت نگیرد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

به نقل از ایسنا، مسوولان موزه هنر متروپولیتن قصد دارند برای جبران خسارت‌های مالی ناشی از تعطیلی دوران همه‌گیری ویروس کرونا بیش از ۲۰۰ عکس از مجموعه‌های این موزه را در حراجی پیش رو کریستیز به فروش برسانند. خسارت مالی ناشی از...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب