چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
»   صنعت و معدن  »   خرید تضمینی جو و کلزا از کشاورزان قم آغاز شد
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۵۰

خرید تضمینی جو و کلزا از کشاورزان قم آغاز شد

محمدرضا طلایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم، در جلسه کارگروه تخصصی اقتصادی در تالار امام جواد(ع) در استانداری قم افزود:با توجه به آغاز خرید تضمینی جو و کلزا از کشاورزان قم مبالغ و اعتبارات در خرید تضمینی در کمتر از زمان ۴۸ ساعت به کشاورزان پرداخت می شود.

وی تصریح کرد:تاکنون ۵۰ درصد از پول گندم کشاورزان از طریق شرکت غله تامین شده و الباقی نیز بعد از اتمام خرید محصول به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

طلایی خاطرنشان کرد:در سال گذشته تولید کنندگان ۲۱ تن جو را به دولت فروختند این در حالی است که در حدود ۸۰ تن جو در قم تولید شد و الباقی توسط کشاورزان به طور مستقیم در بازار عرضه گردید.

به نقل از ایسنا،  وی اظهار داشت:استان قم ظرفیت های خوبی در کشاورزی و تحقق اقتصاد مقاومتی دارد که امیدواریم با سرمایه گذاری های لازم و حمایت های دولت بتوانیم به دستاوردهای خوبی برسیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم یادآور شد:یکی از دغدغه های جدی تامین انبار برای تولیدات و محصولات است که در این راستا با قراردادی که با شرکت غله منعقد شد یک انبار ۱۰ هزار تنی در اختیار جهاد کشاورزی قرار گرفت. با این انبار مجهز در حال حاضر ۳۰۰۰ تن محصولات و تولیدات خریداری شده از کشاورزان را در این انبار نگهداری می کنیم.

طلایی ابراز امیدواری کرد با رفع مشکلات اقتصادی و تزریق اعتبارات لازم امیدواریم کشاورزان به موقع مطالبات خود را دریافت کنند و از فروش مستقیم محصول در بازار جلوگیری شود.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع صنعت و معدن

رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: ۱۵ معدن راکد در این استان در سال گذشته احیا و بهره‌برداری از آنها آغاز شد. رشید مرادی افزود: این معادن در شهرستان‌های دیلم (سه مورد)، دشتی (پنج فقره)،...
به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان ، با نگاهی به عملکرد دوساله امین ابراهیمی در فولاد اکسین خوزستان بخشی از این دستاوردها به شرح زیر است: 1- شرکت فولاد اکسین خوزستان طی سالهای تاسیس خود یعنی از سال...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها