دوشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۸
»   اجتماعی  »   14 تن مواد غذایی فاسد از ابتدای ماه رمضان جمع آوری شد
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۵۷

۱۴ تن مواد غذایی فاسد از ابتدای ماه رمضان جمع آوری شد

رییس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا ۲۳ خرداد ماه، تعداد ۱۴هزار و ۴۲۴ تماس تلفنی با سامانه بهداشت ۱۹۰ برقرار شد که ۴هزار و ۳۴۹ تماس منجر به ثبت شکایت در سامانه شده و بقیه تماس‌ها منجر به ارائه مشاوره، آموزش تلفنی و راهنمایی به تماس گیرندگان شد و در مجموع ۱۴هزار و ۳۴۴ کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف کشف، جمع‌آوری و معدوم شدند.

به نقل از ایسنا، محراب آقازاده افزود: از این تعداد شکایت ثبت شده، ۴۳۰ شکایت مخصوص فعالیت اصناف مرتبط با ماه مبارک رمضان از جمله اصناف فروشنده حلیم، آش، شله و زولبیا و بامیه بود که در مجموع ۱۰ درصد از کل اخبار و شکایات ثبت شده در سامانه بهداشت ۱۹۰ را به خود اختصاص داد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی بیان کرد: بیشترین فراوانی اخبار و شکایات مختص ماه مبارک رمضان به ترتیب در حوزه تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران، اصفهان، البرز، مشهد، تهران، گیلان، شیراز، تبریز، کرمان و قم بود که با اقدامات بازرسان بهداشت محیط منجر به رفع نقص ۲۱ صنف، معرفی به مراجع قضایی ۱۹۷ صنف، اخطار به ۳۰۰ صنف و معدوم‌سازی ۲۵۲ کیلوگرم آش، حلیم، شله و زولبیا و بامیه شد.

آقازداه گفت: ازهموطنان تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هر گونه موارد غیربهداشتی از عرضه کنندگان آش، حلیم و زولبیا بامیه و همچنین سایر مواد غذایی، موارد را در سراسرساعات شبانه روز با سامانه بهداشت ۱۹۰ در میان بگذارند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

ضوابط طراحي لرزه‌اي ساختمان‌ها جهت دانلود کلیک...
به نقل از تسنیم ; محمد قائم تاجگردون با اشاره به این‌که امروزه به دلیل رشد سریع فناوری، الگوی توسعه کشورها نیز تغییر یافته است، اظهار کرد:‌ با توجه به ماموریت سازمان بنادر در حاکمیت حمل و نقل دریایی کشور...

مطالب مرتبط با برچسب

رییس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپزندگان مشابه ضمن رد موضوع "وجود پنبه در برخی حلیم‌ها" گفت: مگر می‌شود در یک غذا ماده‌ای مانند پنبه وجود داشته باشد و مردم متوجه نشوند. به نقل از ایسنا، حسین محمدی با انتقاد شدید از...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها