سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   امور زیربنایی  »   تعویض شبکه های فرسوده آب مازندران نیازمند اعتبار 340میلیارد تومانی
۱۳ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۰۸

تعویض شبکه های فرسوده آب مازندران نیازمند اعتبار ۳۴۰میلیارد تومانی

مهندس ذاکری با بیان اینکه ۳۲۰ هزار نفر از  جمعیت تحت پوشش این شرکت از طرحهای فاضلاب برخوردار هستند، گفت: در کشور این رقم به طور میانگین ۴۲  تا ۴۴ درصد  است.

وی با بیان اینکه اجرای طرحهای فاضلاب در استانهای شمالی با حفظ محیط زیست و ارتقای آن ارتباط دارد، افزود:  در شهرهای ساری، بابل، جویبار، بابلسر ، نوشهر و چالوس طرح فاضلاب به بهره برداری رسیده و در شهرهای قائمشهر، آمل، محمودآباد، رامسر و تنکابن نیز این طرحها از طریق تسهیلات بانک توسعه اسلامی در حال اجراست.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران ، ضمن اشاره به اجرای مطالعات طرح فاضلاب شهرهای ساحلی در استان مازندران، تصریح کرد: ظرفیت تصفیه خانه های ساخته شده در این استان ۶۸ هزار متر مکعب در روز می باشد  که در حال حاضر ۴۳ هزار متر مکعب  آن درحال فعالیت است.

مهندس ذاکری ، مجموع هزینه صرف شده برای اجرای تعویض شبکه های فرسوده آب مازندران را ۳۰۰ میلیارد تومان عنوان و تاکید کرد: تا کنون ۸۵۰ کیلومتر لوله گذاری فاضلاب در مازندران انجام شد.

وی، با اشاره به تصویب دریافت ۱۵۰ میلیون یورو تسهیلات از بانک توسعه اسلامی  با حمایت مسئولان استانی و نمایندگان مجلس تصریح کرد: در حال پیگیری برای افزایش این تسهیلات به مبلغ ۲۸۰ میلیون یورو  هستیم که با اجرای این طرحها جهش قابل ملاحظه ای در اجرا و بهره برداری از طرحهای فاضلاب ایجاد خواهد شد و عقب ماندگی مازندران در این بخش جبران می شود.

مهندس ذاکری، با اشاره به اجرای مطالعات طرح فاضلاب در شهرهای شرق مازندران گفت: برای این منظور به همت استاندار و نمایندگان مردم در مجلس ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار تصویب شد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، در بخش دیگری از سخنانش، مجموع طول شبکه آبرسانی در استان را ۷۲۰۰ کیلومتر دانست و گفت:  از این میزان۲۰ تا ۲۲ درصد معادل ۱۷۰۰ کیلومتر آن فرسوده است که در مجموع ۳۴۰ میلیارد تومان برای تعویض شبکه های فرسوده نیاز داریم.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

حسین اسدی گفت:فاز اول اجرای پروژه شامل حدود 2.5 کیلومتر خط اصلی انجام شده و پیشرفت فیزیکی آن حدود 80 درصد است و فاز دوم اجرا در حدود 6 کیلومتر در مرحله برگزاری مناقصه جهت انتخاب پیمانکار ذیصلاح است. این پروژه...
به نقل از ایرنا،آب‌های ژرف، بخشی از منابع آب زیرزمینی هستند که در سازند سنگی زمین شناسی تشکیل شده‌اند و سفره‌ای از آب زیرزمینی را شکل می‌دهند که می‌توانند تجدیدپذیر باشند. در تجربه جهانی برخی از کشورها حتی اقدام به...

مطالب مرتبط با برچسب