جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   195هزار نفر در دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای ثبت نام کردند
۴ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۱:۴۹

۱۹۵هزار نفر در دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای ثبت نام کردند

مشاور عالی سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از ۱۹۵ هزار داوطلب برای پذیرش در دوره‌های کاردانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات غیردولتی خبر داد و گفت: نتیجه نهایی پذیرش در این دوره‌ها دهه آخر شهریور ماه جاری اعلام خواهد شد.

به نقل از ایسنا، دکتر حسین توکلی با اعلام این مطلب، اظهار کرد: ثبت نام برای شرکت در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزشی غیرانتفاعی و غیردولتی که از روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز شده بود و با در نظر گرفتن مهلت روز گذشته چهارشنبه سوم خردادماه سال ۱۳۹۶ پایان پذیرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: براساس آمار اولیه گزارش شده تعداد ۱۹۵ هزار و ۹۲ داوطلب برای شرکت در پذیرش دوره‌های فوق ثبت نام کردند. بدیهی است آمار نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: براساس ضوابط، پذیرش در دوره‌های کاردانی نظام جدید برای ۴۲ کد رشته امتحانی صورت می‌گیرد که پذیرش در ۳۱ کد رشته امتحانی منحصرا براساس سوابق تحصیلی خواهد بود و لذا ملاک پذیرش داوطلبان در هر یک از ۳۱ کد رشته امتحانی معدل کل دیپلم آنها می‌باشد.

به گفته وی پذیرش در ۱۱ کد رشته امتحانی دیگر از ۴۲ کد رشته براساس نمرات آزمون و مطابق جداول شماره ۱، ۲، ۳ مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام خواهد بود و براساس برنامه زمانی اعلام شده آزمون ۱۱ کد رشته امتحانی روز جمعه ۱۳ مردادماه جاری برگزار می‌شود.

توکلی گفت: کارت شرکت در آزمون ۱۱ کد رشته امتحانی روز سه‌شنبه دهم مردادماه سال ۱۳۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و داوطلبان از این تاریخ تا ساعت ۲۴ روز پنج شنبه دوازدهم مردادماه فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان کارت شرکت در آزمون خود را دریافت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجس آموزش کشور در پایان خاطرنشان کرد: نتیجه نهایی آزمون دوره‌های فوق دهه آخر شهریورماه اعلام خواهد شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از ایسنا، باشگاه پرسپولیس که در سال‌های اخیر با بحران‌های مالی بزرگی دست و پنجه نرم کرده و حالا هم با وجود قهرمانی‌های متعدد در لیگ و نایب‌قهرمانی در آسیا با پول‌های قرضی اداره می‌شود، از نظر دارایی‌های...
به نقل از ایسنا، فدراسیون فوتبال روزهای سیاهی را در سال ۹۹ سپری کرد اما پایان این همه تاریکی، با برگزاری انتخابات همراه بود تا اهالی فوتبال به آینده و سروسامان گرفتن این وضعیت امیدوار باشند. شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی...

مطالب مرتبط با برچسب

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: 800 داوطلب برای شرکت در چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور ثبت نام کردند و مهلت پایان ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون تا روز دوشنبه 5 تیر ماه می باشد. به...
حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از 759 هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: علاقه‌مندانی که موفق به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال 96 نشدند،  اول تا سوم...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها