چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
»   فرهنگ و هنر  »   231 بزرگداشت بین المللی برای کیارستمی/ امید به نمایش «24فریم» در جشنواره کن
۲۱ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۰۵

۲۳۱ بزرگداشت بین المللی برای کیارستمی/ امید به نمایش «۲۴فریم» در جشنواره کن

محمد اطبایی در تدارک چاپ کتابی دو زبانه درباره عباس کیارستمی است که از بخش های مختلف و از جمله بزرگداشت ها، حضورها، جایزه ها، داوری ها، کارگاه های آموزشی، نمایشگاه ها و… تشکیل شده است.

 این پخش کننده بین المللی سینمای ایران در این متن آورده است :

اولین برنامه بزرگداشت  عباس کیارستمی با نمایش چهار فیلم این فیلم ساز سرشناس بین المللی در هشتمین جشنواره فیلم مونیخ در تیر ماه ۱۳۶۹ در آلمان برپا شد و تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۶، تعداد ۲۳۱ بزرگداشت بین المللی برای کیارستمی برگزار شده است. تعداد ۱۰۳ برنامه بزرگداشت از تیر ماه ۱۳۶۹ تا خرداد ۱۳۹۵ صورت گرفت و از تیر سال ۱۳۹۵ تا پایان فروردین ۱۳۹۶ نیز ۱۲۸ برنامه بزرگداشت اجرا شد.

برنامه های بزرگداشت عباس کیارستمی در این دوره ده ماهه، شامل ۳ برنامه در تیر ماه ۱۳۹۵، ۱۴ برنامه در مرداد ماه، ۱۰ برنامه در شهریور، ۲۴ برنامه در مهر، ۱۷ برنامه در آبان، ۱۵ برنامه در آذر، ۸ برنامه در دی، ۱۲ برنامه در بهمن، ۱۲ برنامه در اسفند و ۱۳ برنامه در فروردین ۱۳۹۶ بوده است.

از ۱۲۸ برنامه بزرگداشت، ۱۶ برنامه در آمریکا، ۱۱ برنامه در هند، ۱۰ برنامه در ایتالیا، ۶ برنامه در کانادا و استرالیا، ۵ برنامه در انگلستان، فرانسه و اسپانیا، ۴ برنامه در ترکیه، ۳ برنامه در ژاپن و اسکاتلند، ۲ برنامه در سوییس، مالزی، بنگلادش، هنگ کنگ، استونی، آلمان، آرژانتین، اندونزی، مراکش، امارات متحده عربی، برزیل و صربستان و یک برنامه در هر یک از کشورهای پاکستان، بلغارستان، قزاقستان، تونس، آلبانی، تایوان، اسلواکی، گرجستان، کرواسی، اروگوئه، عمان، جمهوری چک، ارمنستان، چین، دانمارک، هلند، الجزایر، کره جنوبی، نروژ، روسیه، رومانی، پرتغال، بلژیک، سودان، فنلاند، سوئد، مقدونیه، مکزیک، یونان و لیتوانی بوده است.

دو فیلم “۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی” ساخته سیف الله صمدیان و “منو خونه ببر” آخرین فیلم کوتاه آقای کیارستمی که در روز افتتاحیه جشنواره ونیز به نمایش درآمدند تا پایان فروردین ماه امسال در ۶۰ برنامه بزرگداشت این فیلمساز در جشنواره ها و رویدادهای بین المللی به نمایش درآمده اند.

برنامه های بزرگداشت عباس کیارستمی در ماه های آتی نیز برگزار شده و انتظار می رود تا آخرین فیلم بلند این فیلمساز با عنوان “۲۴ فریم” نیز در جشنواره فیلم کن به نمایش درآید.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

در مجموع ۲۱۹ اثر در حراجی پیش رو کریستیز به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود ارزش کلی آثار فروخته شده بین ۹۰۴,۶۰۰ تا ۱.۴ میلیون دلار برسد. در ۲۴ سپتامبر ۱۶۸ عکس از مجموعه عکس‌های «جنگ داخلی» این موزه...
شاید تا به حال نام جاده «اسالم به خلخال» را شنیده باشید و وصف زیبایی آن به گوش تان خورده باشد اما این تنها مسیر رویایی میان دو استان اردبیل و گیلان نیست و جاده «پونل به خلخال» هم از...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها