شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بانک و بیمه  »   3 تعاونی غیرمجاز باقی مانده در کشور واگذار شدند
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۲۷

۳ تعاونی غیرمجاز باقی مانده در کشور واگذار شدند

رئیس کل بانک مرکزی از واگذاری ۳ تعاونی غیرمجاز آرمان (وحدت)، البرز ایرانیان و افضل توس خبر داد.

باتوجه به اظهارات ولی الله سیف در خصوص پایان فعالیت سه تعاونی غیرمجاز در نظام پولی کشور و تمهیدات بانک مرکزی در خصوص وضعیت آنها، گمانه زنی‌های بسیاری در رابطه با این تعاونی ها و نحوه واگذاری آنها و اینکه قرار است به کدام یک از بانک‌ها مسئولیتشان واگذار شود مطرح بوده و مورد بحث قرار گرفت.

در حالی به نظر می‌رسد با این اعلام سیف به زودی وضعیت تعاونی‌های مورد نظر مشخص و واگذاری آنها در دستور کار قرار گیرد که هنوز نامی از این تعاونی‌ها و همچنین بانک هایی که قرار است مسئولیت تعهدات آنها را بپذیرد، برده نشده  ولی با این حال اطلاعات دریافتی حاکی از آن بود که مذاکراتی در رابطه با واگذاری سه تعاونی آرمان (وحدت)، البرز ایرانیان و افضل توس به طور جدی تری مطرح شده  و در حال انجام است.

در رابطه با اینکه کدام بانک و موسسه قرار است در این واگذاری‌ها مشارکت داشته باشند نیز تاکنون اسامی چند بانک بزرگ مطرح شده ولی ظاهرا توافق نهایی در مورد آنها شکل نگرفت و در این رابطه تغییراتی وجود داشته است. اما مشخص آن است که در آینده ای نزدیک افضل توس، البرز ایرانیان و آرمان به پایان فعالیت خود در بازار غیرمتشکل پولی رسیده و در این شرایط بخش زیادی از موسسات غیرمجاز ساماندهی خواهند شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بانک و بیمه

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها