دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   3 گروه در اولویت پرداخت «وام اشتغال کمیته امداد» قرار دارند
۸ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۵۷

۳ گروه در اولویت پرداخت «وام اشتغال کمیته امداد» قرار دارند

رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد اعلام کرد: این سازمان ۳ گروه “فرزندان ذکور مستعد اشتغال و همسفره خانواده مورد حمایت”، “همسران بیکار نوعروسان خانواده های مورد حمایت” و “همسران بیکار سرپرست خانوار که ازدواج مجدد کرده اند” را در اولویت پرداخت وام اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار داده است.

میرهاشم موسوی، با اعلام اولویتهای پرداخت وام اشتغال‌زایی مددجویان در بودجه ۹۶ کمیته امداد گفت: حوزه اشتغال و خودکفایی این نهاد،”فرزندان ذکور مستعد اشتغال و همسفره خانواده مورد حمایت”، “همسران بیکار نوعروسان خانواده های مورد حمایت” و “همسران بیکار سرپرست خانوار که ازدواج مجدد کرده اند” را در اولویت پرداخت وام اشتغال قرار می دهد.

موسوی همچنین یکی از مواد مهم بودجه ۹۶ این نهاد را مشارکت در پرداخت حق بیمه سهم کارفریان مددجویان دانست و افزود: حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد می تواند از محل اعتبارات فعالیت کاریابی ، نسبت به پرداخت تمام یا بخشی از حق بیمه سهم کارفرما بر اساس حداقل حقوق و دستمزد برای اشتغال یک نفر از اعضای خانوارهای تحت پوشش با اولویت مناطق محروم اقدام کند.

رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایان توسط کمیته امداد را مشروط دانست و گفت: کمیته امداد در صورتی حق بیمه سهم کارفرما را پرداخت می کند که پس از دو سال خانوار مددجو به خودکفایی کامل برسد و از پوشش حمایتی کمیته امداد خارج شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب