شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   3200 هزار نقطه پرحادثه در جاده‌ها وجود دارد / جاده ها نیازمند 6000 دستگاه دوربین ثبت تخلف
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۵۱

۳۲۰۰ هزار نقطه پرحادثه در جاده‌ها وجود دارد / جاده ها نیازمند ۶۰۰۰ دستگاه دوربین ثبت تخلف

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با بیان اینکه به ۶۰۰۰ دستگاه دوربین ثبت تخلف در جاده‌ها نیاز داریم، گفت:‌ در حال حاضر ۳۲۰۰ هزار نقطه پرحادثه در جاده‌ها وجود دارد .

سردار تقی مهری در مراسم بهره‌برداری از ۵۲۷ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور جاده‌ای، اظهار داشت: در سال ۸۴ تعداد ۲۷ هزار و ۷۶۰ نفر در تصادفات رانندگی جان باختند اما این رقم در پایان سال ۹۴ به ۱۶ هزار و ۵۸۶ نفر کاهش یافت یعنی ۱۱ هزار نفر کمتر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: ۷۳ درصد جانباختگان سوانح رانندگی سال ۹۴ در تصادفات جاده‌های برون‌شهری و ۲۷ درصد درون‌شهری بود.

سردار مهری افزود: بهره‌گیری از فناوری‌های جدید و برگزاری جلسات کمیسیون ایمنی راه‌ها به صورت منظم از مواردی است که به خوبی در وزارت راه دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۹ میلیون وسیله خودرویی پلاک ملی و ۱۲ میلیون موتورسیکلت در کشور داریم، ادامه داد: امروز با افزایش خودرو و میل به سفر نمی‌توان رفت و آمدها را به صورت سنتی و دستی کنترل کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: از زمان نصب سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات شاهد کاهش سوانح رانندگی در جاده‌ها بودیم که در این باره می‌توان به کاهش ۱۸ درصدی تصادفات رانندگی در آزاد راه تهران ـ قم در سال گذشته اشاره کرد.

وی گفت: مدیریت سوانح ترافیکی نیازمند راهبری جدید است و مجموعه‌ای برای هماهنگی کلی می‌خواهد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه ۳۲۰۰ نقطه پرحادثه در جاده‌های کشور داریم که این رقم قبلا ۸ هزار نقطه بود اما باید کاهش یابد، تصریح کرد: به نصب ۶۰۰۰ دستگاه دوربین ثبت تخلفات در جاده‌های کشور نیاز داریم.

به نقل از سایت پلیس، سردار مهری بیان کرد: در حال حاضر ۲۱۰هزار کیلومتر جاده برون‌شهری و ۴۵۰هزار کیلومتر جاده درون‌شهری داریم که امیدواریم در بودجه سال ۹۶ و برنامه بعدی افزایش اعتبارات جاده‌ها در دستور کار باشد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از ایرنا، یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. ایزدخواه به همراه ۴۷ نفر از نمایندگان به رییس جمهور: لزوم ممانعت از دور زدن قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها...
در پی تشدید شیوع بیماری کووید ۱۹ و افزایش روند بستری ها، بنابر اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها به مدت دو هفته در شهر تبریز تعطیل خواهند بود. برگرفته از سایت باشگاه خبرنگاران...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها