چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   3200 هزار نقطه پرحادثه در جاده‌ها وجود دارد / جاده ها نیازمند 6000 دستگاه دوربین ثبت تخلف
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۵۱

۳۲۰۰ هزار نقطه پرحادثه در جاده‌ها وجود دارد / جاده ها نیازمند ۶۰۰۰ دستگاه دوربین ثبت تخلف

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با بیان اینکه به ۶۰۰۰ دستگاه دوربین ثبت تخلف در جاده‌ها نیاز داریم، گفت:‌ در حال حاضر ۳۲۰۰ هزار نقطه پرحادثه در جاده‌ها وجود دارد .

سردار تقی مهری در مراسم بهره‌برداری از ۵۲۷ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور جاده‌ای، اظهار داشت: در سال ۸۴ تعداد ۲۷ هزار و ۷۶۰ نفر در تصادفات رانندگی جان باختند اما این رقم در پایان سال ۹۴ به ۱۶ هزار و ۵۸۶ نفر کاهش یافت یعنی ۱۱ هزار نفر کمتر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: ۷۳ درصد جانباختگان سوانح رانندگی سال ۹۴ در تصادفات جاده‌های برون‌شهری و ۲۷ درصد درون‌شهری بود.

سردار مهری افزود: بهره‌گیری از فناوری‌های جدید و برگزاری جلسات کمیسیون ایمنی راه‌ها به صورت منظم از مواردی است که به خوبی در وزارت راه دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۹ میلیون وسیله خودرویی پلاک ملی و ۱۲ میلیون موتورسیکلت در کشور داریم، ادامه داد: امروز با افزایش خودرو و میل به سفر نمی‌توان رفت و آمدها را به صورت سنتی و دستی کنترل کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: از زمان نصب سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات شاهد کاهش سوانح رانندگی در جاده‌ها بودیم که در این باره می‌توان به کاهش ۱۸ درصدی تصادفات رانندگی در آزاد راه تهران ـ قم در سال گذشته اشاره کرد.

وی گفت: مدیریت سوانح ترافیکی نیازمند راهبری جدید است و مجموعه‌ای برای هماهنگی کلی می‌خواهد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه ۳۲۰۰ نقطه پرحادثه در جاده‌های کشور داریم که این رقم قبلا ۸ هزار نقطه بود اما باید کاهش یابد، تصریح کرد: به نصب ۶۰۰۰ دستگاه دوربین ثبت تخلفات در جاده‌های کشور نیاز داریم.

به نقل از سایت پلیس، سردار مهری بیان کرد: در حال حاضر ۲۱۰هزار کیلومتر جاده برون‌شهری و ۴۵۰هزار کیلومتر جاده درون‌شهری داریم که امیدواریم در بودجه سال ۹۶ و برنامه بعدی افزایش اعتبارات جاده‌ها در دستور کار باشد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

حمید مجتهدی، سازنده مستند «ایران» پس از ۲۰ سال ثبت آثار تاریخی، ملی و مذهبی کشورمان امروز درگذشت. بر اساس این گزارش،مستندساز و تصویربردار حوزه مستند عصر امروز سه‌شنبه اول تیرماه بر اثر عوارض ابتلا به سرطان درگذشت. فرزند حمید مجتهدی در...
فضل خرم،گفت:برای جبران  یک میلیون و 600 هزار تن کسری علوفه مراتع حداقل باید ماهانه 120 تا 130 هزارتن نهاده دامی در اختیار عشایر قرار گیرد. وی،یکی از بزرگ‌ترین‌ مشکلات سال 1400 عشایر را تامین خوراک دام عنوان کرد و افزود:...

مطالب مرتبط با برچسب