سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   6 هزار ایثارگر امسال به حج تمتع اعزام می شوند
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۲۷

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران:

۶ هزار ایثارگر امسال به حج تمتع اعزام می شوند

سیدحسن موذنی روز سه شنبه  گفت: سهمیه اعزام ایثارگران به حج تمتع در سال های قبل چهار هزار و ۸۰۰ نفر بود که با همکاری رئیس سازمان حج و زیارت این سهمیه در سال جاری افزایش یافته است.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امسال ۶ هزار نفر از ایثارگران کشور به حج معنوی تمتع اعزام خواهند شد.
وی با بیان اینکه طبق قانون باید ۱۰ درصد سهمیه حج تمتع به ایثارگران اختصاص داده شود، گفت: امسال این موضوع منظور شده است و خانواده های ایثارگران از این سهمیه بهره مند می شوند.
موذنی ادامه داد: به همین منظور برای هر خانواده شهدای منا نیز دو سهمیه اعزام به حج تمتع در نظر گرفته شده است که می توانند به حج تمتع اعزام شوند.
وی خاطرنشان کرد: برای خانواده شهدای منا نیز سهمیه ای جداگانه لحاظ شده که امسال حدود ۹۰۰ نفر از سهمیه برای آنها منظور شده است.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: خانواده های شهدا که واجد شرایط هستند در کاروان ها ثبت نام می کنند و مانند مردم عادی به این سفر اعزام خواهند شد،‌ یعنی برای آنها کاروان های خاص نداریم،‌البته سهمیه ای که بنیادشهید به آنها می دهد، فیش حج آنها محسوب می شود.
موذنی ادامه داد: البته برای جانبازان ۷۰ درصد ما دو کاروان ویژه داریم که امیدواریم بتوانیم امسال نیز برنامه ریزی ویژه برای اعزام سهمیه ۸۰ نفری را داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: البته برخی از این جانبازان به دلیل مشکلات جسمی می توانند یک تا دو نفر را به همراه خود به حج ببرند تا در صورت نیاز، در انجام فعالیت های جانباز به او کمک کند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیادشهید گفت: بخاطر اینکه هتل هایی که برای زائران خانه خدا تهیه می شود ممکن است از حرم دور باشد همراهی دو عضو دیگر خانواده جانباز می توانند در کمک به این افراد بسیار موثر باشند.

براساس اعلام سازمان حج و زیارت امسال ۸۶ هزار نفر از زائران ایرانی به حج تمتع اعزام می شوند.
همچنین طبق برنامه ریزی های انجام گرفته اولین گروه از زائران ایرانی اوایل مردادماه سال جاری برای انجام مناسک حج راهی عربستان خواهند شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

علی کارگر گفت: روز گذشته شایان پویا به عنوان رئیس هیات مدیره و صمد آرمان به عنوان عضو جدید هیات منصوب شدند و تیم شهرداری تا پایان مسابقات لیگ دسته اول، مشکل مالی ندارد. وی اظهار کرد: جلسات متعددی برای جذب...
به نقل از ایلنا، علی خضریان درباره جلسه‌ امروز کمیسیون اصل نود قانون اساسی، گفت: بررسی قانون حدنگار یا کاداستر در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت از این رو خداییان رییس و معاونین سازمان ثبت اسناد و املاک و کارشناسان...

مطالب مرتبط با برچسب

رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: برای ایجاد اشتغال ایثارگران در سال گذشته 165 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار ایثارگران قرار گرفت و برنامه داریم این رقم را در سال جاری به حدود 200 میلیارد تومان افزایش دهیم.حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها