شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی  »   افزایش سه برابری مستمری افراد تحت پوشش دو نهاد بهزیستی و کمیته امداد
11 اسفند 1395 , ساعت 11:07

از ابتدای سال آینده اجرایی می شود

افزایش سه برابری مستمری افراد تحت پوشش دو نهاد بهزیستی و کمیته امداد

حسین نحوی نژاد ، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان آنکه در دهه فجر امسال ۲۶۰۰ واحد مسکونی تحویل این خانواده ها شده است گفت: احداث مسکن برای خانواده های دارای دو معلول و بالاتر با مشارکت بنیاد مستضعفان، جامعه خیرین، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، راه و شهرسازی و سازمان بهزیستی انجام می شود.

وی در ادامه از افزایش سه برابری مستمری افراد تحت پوشش دو نهاد بهزیستی و کمیته امداد از ابتدای سال آینده خبر داد و گفت: این افزایش براساس پیشنهاد دولت و تصویب مجلس شورای اسلامی انجام می شود.
معاون امور توانبخشی بهزیستی تصریح کرد: علاوه بر افزایش دریافتی مستمری بگیران این دو نهاد، ۱۵۰ هزار مددجوی در نوبت پوشش بهزیستی نیز در برنامه ششم توسعه کشور تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
نحوی نژاد همچنین با انتقاد از پوشش ضعیف بیمه‌ای نسبت به معلولان، افزود: در حالی که وزارت بهداشت و درمان، به افرادی که درحوادث رانندگی دچار مصدومیت می شوند خدمات درمانی خوبی در زمان مصدومیت ارائه می دهد اما این خدمات به افراد معلول که بیشتر از اقشار آسیب پذیر هستند، ارائه نمی شود.
وی افزود: همه دستگاه های اداری و اجرایی کشور باید برای بهبود وضعیت فعلی معلولان و سالمندان در راستای سیاست های کلان کشور ابلاغی ازسوی مقام رهبری، به بهزیستی کمک کنند.
معاون امور توانبخشی بهزیستی همچنین بابیان اینکه سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار نوزاد معلول درکشور متولد می شوند گفت: از ابتدای سال آینده آزمایش‌های ژنتیک قبل از ازدواج اجباری می شوند.
نحوی نژاد تصریح کرد: با طرح ها و سیاست هایی که دولت تدبیر و امید در حوزه معلولان بویژه در بحث اشتغال آنان در دستور کار دارد و لایحه بازنگری حقوق معلولان را به مجلس داده است، درصورت تصویب این لایحه، صندوق حمایت ویژه از اشتغال معلولان تشکیل و به کارفرمایانی که نسبت به جذب معلولان اقدام کنند، تسهیلات ویژه‌ای داده می‌شود.
وی همچنین برلزوم آموزش به خانواده‌های دارای معلول و سالمند از سوی مراکز توانبخشی دولتی و غیر دولتی وابسته به بهزیستی تاکید کرد و گفت: خانواده‌ها باید یاد بگیرند معلول و سالمند خود را تنها نگذارند و در خانه از او مراقبت کنند.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

مدیرکل بهزیستی استان تهران از پرداخت کمک هزینه تحصیلی و دانشجویی به حدود ۶ هزار مددجوی تحت پوشش خبر داد و تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده بهزیستی در راستای توانمندسازی مددجویان تحت پوشش و ایجاد اشتغال برای آنها برنامه...
در حالیکه معاون بهزیستی استان تهران از بررسی طرح «واگذاری نوزادان به طور مستقیم از بیمارستان‌ به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی» با هدف جلوگیری از رسوب کودکان و نوزادان در شیرخوارگاه‌ها و مراکز شبه خانواده و رایزنی با مسئولان قوه قضاییه...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها