سه شنبه, ۰۱ تیر ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   کاندیداهای شورا برای اخذ گواهی سوءپیشینه اقدام کنند
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۱۳

سخنگوی وزارت کشور :

کاندیداهای شورا برای اخذ گواهی سوءپیشینه اقدام کنند

سید سلمان سامانی ، سخنگوی وزارت کشور  با اشاره به اینکه ثبت نام از نامزدهای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابی و همچنین در ستاد وزارت کشور در کمال صحت و آرامش برگزار شد، اظهار کرد: اسامی و مشخصات این افراد به مراجع چهارگانه استعلام یعنی ثبت احوال، نیروی ا انتظامی ،دادگستری و وزارت اطلاعات ارسال شده است و این مراجع تا ۱۸ اسفند فرصت دارند، نتیجه استعلام ها را در حوزه مربوط به خود اعلام کنند.

وی هممچنین افزود: از ۱۵ اسفند بررسی صلاحیت این داوطلبان نیز در هیات های اجرایی آغاز شده و تا ۲۴ اسفند ادامه خواهدداشت.

سامانی در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز اظهار کرد: از کسانی که قصد ثبت نام در این انتخابات را دارند تقاضا داریم که قانونهای شوراهای شهر و روستا را مطالعه کنند تا نسبت به وظایف و اختیارات شوراها و حقوق و تکالیف نامزدها و منتخبین شوراها اشراف کامل پیدا کنند.

سخنگوی وزارت کشور با بیان این که این  انتخابات اولین انتخابات شوراهای شهر و روستا است که در آن ارائه گواهی سوءپیشینه  الزامی است اظهارکرد: ما مکلفیم از داوطلبان گواهی عدم سوء پیشینه که حداکثر سه ماه از تاریخ صدور آن اعتبار دارد را اخذ کنیم، بنابراین کاندیداهای شورا برای اخذ گواهی سوءپیشینه اقدام کنند .

وی در پایان گفت: هماهنگی های لازم از سوی وزات کشور با سایر دستگاه ها اعم از قوه قضائیه نیروی انتظامی پلیس +۱۰ و فرمانداری ها و بخشداری های سراسر کشور انجام شده تا خدمات رسانی مناسبی به داوطلبان این انتخابات ارائه شود .

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

به نقل از اقتصاد آنلاین،مزایده، اصلی‌ترین روش برای فروش اموال پیش از راه‌اندازی بازار املاک و مستغلات بود. اما با ایجاد بازاری جدید، روش حراج جایگزین روش سنتی برای دارندگان املاک شد. از سوی دیگر ساختار بورس کالا ...
به نقل از اقتصاد آنلاین،امید علی پارسا در ابلاغیه به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور اعلام کرد، در اجرای مفاد ماده ۱۴ آیین نامه اجرایی موضوع تبصره ۳ ماده ۱۶۹ اصلاحی مصوب ۱۳۹۴/۴/۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم به پیوست تصویب...

مطالب مرتبط با برچسب