شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   کاندیداهای شورا برای اخذ گواهی سوءپیشینه اقدام کنند
16 اسفند 1395 , ساعت 11:13

سخنگوی وزارت کشور :

کاندیداهای شورا برای اخذ گواهی سوءپیشینه اقدام کنند

سید سلمان سامانی ، سخنگوی وزارت کشور  با اشاره به اینکه ثبت نام از نامزدهای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابی و همچنین در ستاد وزارت کشور در کمال صحت و آرامش برگزار شد، اظهار کرد: اسامی و مشخصات این افراد به مراجع چهارگانه استعلام یعنی ثبت احوال، نیروی ا انتظامی ،دادگستری و وزارت اطلاعات ارسال شده است و این مراجع تا ۱۸ اسفند فرصت دارند، نتیجه استعلام ها را در حوزه مربوط به خود اعلام کنند.

وی هممچنین افزود: از ۱۵ اسفند بررسی صلاحیت این داوطلبان نیز در هیات های اجرایی آغاز شده و تا ۲۴ اسفند ادامه خواهدداشت.

سامانی در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز اظهار کرد: از کسانی که قصد ثبت نام در این انتخابات را دارند تقاضا داریم که قانونهای شوراهای شهر و روستا را مطالعه کنند تا نسبت به وظایف و اختیارات شوراها و حقوق و تکالیف نامزدها و منتخبین شوراها اشراف کامل پیدا کنند.

سخنگوی وزارت کشور با بیان این که این  انتخابات اولین انتخابات شوراهای شهر و روستا است که در آن ارائه گواهی سوءپیشینه  الزامی است اظهارکرد: ما مکلفیم از داوطلبان گواهی عدم سوء پیشینه که حداکثر سه ماه از تاریخ صدور آن اعتبار دارد را اخذ کنیم، بنابراین کاندیداهای شورا برای اخذ گواهی سوءپیشینه اقدام کنند .

وی در پایان گفت: هماهنگی های لازم از سوی وزات کشور با سایر دستگاه ها اعم از قوه قضائیه نیروی انتظامی پلیس +۱۰ و فرمانداری ها و بخشداری های سراسر کشور انجام شده تا خدمات رسانی مناسبی به داوطلبان این انتخابات ارائه شود .

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها