پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   710 میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی به روستاهای مازندران
۲ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۳۶

۷۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی به روستاهای مازندران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران از تخصیص ۷۱۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاهای مازندران خبر داد.

مجید عبداللهی گفت: تا پیش از آغاز فعالیت دولت یازدهم میانگین برخورداری جمعیت روستایی مازندران از آب شرب حدود ۶۰ درصد بود که هم اکنون به بیش از ۷۴ درصد رسیده است.
مازندران بر اساس نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ بیش از سه هزار روستا دارد که ۴۳ درصد جمعیت این استان هم در این مناطق ساکن هستند.
با وجود سرمایه گذاری کلان دولت یازدهم برای تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی روستائیان مازندران ، این استان همچنان در این زمینه از میانگین کشوری عقب است .
میانگین برخورداری جمعیت روستائی کشور از آب آشامیدنی بر اساس آمارهای رسمی حدود ۷۸ درصد است .
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستائی مازندران اظهار داشت : به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی ، میانگین دسترسی روستاییان در کشور به آب شرب کاهش یافته و در مقابل مازندران موفق شده با کمک دولت از محل صندوق توسعه ملی به میانگین کشوری نزدیک شود.
وی میزان برخورداری مازندران از اعتبار صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها را حدود ۷۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

پایان خبر-  س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها