پنجشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, اقتصادی, امور زیربنایی, انرژی, بین الملل  »   کاهش پایبندی اعضای اوپک به توافق تولید / پایبندی ١٠٠ درصدی عراق به توافق اوپک
15 فروردین 1396 , ساعت 11:21

کاهش پایبندی اعضای اوپک به توافق تولید / پایبندی ١٠٠ درصدی عراق به توافق اوپک

دبیر کل اوپک با اعلام خبر کاهش پایبندی اعضای اوپک به توافق تولید ، اعلام کرد: عراق وعده داده است که به طور کامل به تعهدهای خود در توافق کاهش تولید اوپک، پایبند می‎ماند.

 خبرگزاری رویترز از بغداد گزارش داد که محمد بارکیندو، دبیر کل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، (یکشنبه، ١٣ فروردین ماه) اعلام کرد: عراق به این سازمان اطمینان داده است که به‌طور کامل، به توافق اوپک برای کاهش تولید نفت برای کمک به رشد قیمت‌ها، عمل می‌کند.

از سوی دیگر، جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق، در نشست خبری پس از دیدار با بارکیندو، اعلام کرد میزان پایبندی این کشور به توافق کاهش تولید اوپک، ٩٨ درصد بوده است.

بارکیندو همچنین اعلام کرد: پایبندی به توافق کاهش تولید نفت کشورهای عضو و غیر عضو اوپک، امیدوار کننده بوده است.

به گفته وی، پایبندی کلی به توافق یاد شده در ماه ژانویه سال جاری میلادی ٨۶ درصد و در ماه فوریه این سال ٩۴ درصد بوده است.

دبیر کل اوپک اعلام کرد که فرآیند بازگشت توازن به بازار هم اکنون آغاز شده و سطح ذخیره سازی نفت خام رو به کاهش گذاشته است.

اللعیبی همچنین اعلام کرد: با وجود عزم عراق برای پایبندی ١٠٠ درصدی به توافق اوپک، این کشور تا پایان سال جاری میلادی قصد دارد ظرفیت تولید روزانه نفت خود را به پنج میلیون بشکه در روز برساند.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , اقتصادی  , امور زیربنایی  , انرژی  , بین الملل

محدودیت ذخایر انرژی‌های هیدروکربنی و کاهش احتمالی اقبال جهانی به آن، کشورهای حاشیه خلیج‌فارس را به فکر ایجاد تنوع در سبد انرژی انداخته است. همزمان با روند جهانی استقبال از انرژی‌های تجدیدپذیر این کشورها نیز برای قطع وابستگی به درآمدهای...
شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در نظر دارد تعدادی اقلام ضایعاتی خود را در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و تبریز، از طریق مزایدۀ عمومی به فروش برساند. شرکت ایرانسل از متقاضیان دعوت می‌شود از تاریخ ۷ تا ۱۳ تیر ۱۴۰۱، با...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها