سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, انرژی  »   امضای تفاهم‌نامه ایران و هلند برای توسعه انرژی خورشیدی
21 فروردین 1396 , ساعت 11:37

امضای تفاهم‌نامه ایران و هلند برای توسعه انرژی خورشیدی

نخستین نشست کمیته راهبری همکاری‌های مشترک وزارتخانه‌های نیرو (ایران) و زیرساخت و محیط زیست هلند با محوریت همکاری در زمینه مدیریت و حکمرانی آب امروز (یکشنبه) در تهران برگزار شد.

 بهرام طاهری مشاور وزیر و مدیر دفتر محیط زیست وزارت نیرو با هنک اسنوکن مدیر امور بین‌الملل وزارت زیرساخت و محیط زیست هلند در مورد چگونگی همکاری‌های دو دولت ایران و هلند و همچنین نحوه همکاری شرکت‌ها و کسب و کارهای فعال در حوزه آب و انرژی تبادل نظر کرد و در نهایت دو طرف در این نشست روی زمینه‌هایی چون مدیریت آب، حکمرانی آب، تحقیق و توسعه در زمینه مسائل آب، برنامه‌های کاهش ریسک و… تاکید کردند.

پیش‌تر نیز حمید چیت‌چیان وزیر نیرو از امضای تفاهم‌نامه ایران و هلند برای توسعه انرژی خورشیدی و ارتقاء مدیریت منابع آب  خبر داد.

وی با اشاره به تجربیات ارزشمند هلند در خصوص مدیریت منابع و تامین آب، گفته‌بود که با توجه به این‌که هلند پایین‌تر از سطح دریا قرار گرفته به‌طور مداوم در معرض سیلاب‌ها و هجوم آب دریا قرار می‌گیرد که همین مساله موجب شده که هلند یک کشور پر آب به حساب آید و این مساله موجب شده تا هلند تکنولوژی‌های بسیار گرانبهایی در زمینه آب به دست آورد به همین منظور تفاهم‌نامه‌ای برای انتقال تکنولوژی و این تجربیات با کشور هلند امضاء شد.

بر اساس گفته‌های وی، تصمیم بر آن شد که سه گونه همکاری با کشور هلند داشته باشیم که می‌توان به همکاری بین دو دولت، همکاری بین شرکت‌های تجاری دو طرف و همکاری بین موسسات تحقیقاتی و آموزشی کشور اشاره کرد.

عمده این تفاهمات صورت‌گرفته با کشور هلند در زمینه‌ی مسائل آب و محیط زیست بود و در حال حاضر نیز در مورد موضوع مدیریت و حکمرانی آب تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , انرژی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

عنایت‌الله رحیمی  گفت: مردم عیار هر یک از مسئولان را می‌دانند و صادقانه بودن یا نبودن تلاش‌ها را تشخیص می‌دهند. کمیسیون‌های مربوطه تشکیل و مجوزهای لازم صادر شده و مدیران دستگاه ها باید روند به مزایده گذاشتن اموال مازاد و قیمت گذاری...
پیش بینی می شود که در سال جاری میلادی، میزان استفاده از برق خورشیدی در جهان با رسیدن به بیش از ۸۰ گیگاوات به بیشترین رقم در تاریخ استفاده از این نوع انرژی پاک برسد. به نقل از رویترز، صنعت برق...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها