چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی, انرژی  »   امضای تفاهم‌نامه ایران و هلند برای توسعه انرژی خورشیدی
۲۱ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۳۷

امضای تفاهم‌نامه ایران و هلند برای توسعه انرژی خورشیدی

نخستین نشست کمیته راهبری همکاری‌های مشترک وزارتخانه‌های نیرو (ایران) و زیرساخت و محیط زیست هلند با محوریت همکاری در زمینه مدیریت و حکمرانی آب امروز (یکشنبه) در تهران برگزار شد.

 بهرام طاهری مشاور وزیر و مدیر دفتر محیط زیست وزارت نیرو با هنک اسنوکن مدیر امور بین‌الملل وزارت زیرساخت و محیط زیست هلند در مورد چگونگی همکاری‌های دو دولت ایران و هلند و همچنین نحوه همکاری شرکت‌ها و کسب و کارهای فعال در حوزه آب و انرژی تبادل نظر کرد و در نهایت دو طرف در این نشست روی زمینه‌هایی چون مدیریت آب، حکمرانی آب، تحقیق و توسعه در زمینه مسائل آب، برنامه‌های کاهش ریسک و… تاکید کردند.

پیش‌تر نیز حمید چیت‌چیان وزیر نیرو از امضای تفاهم‌نامه ایران و هلند برای توسعه انرژی خورشیدی و ارتقاء مدیریت منابع آب  خبر داد.

وی با اشاره به تجربیات ارزشمند هلند در خصوص مدیریت منابع و تامین آب، گفته‌بود که با توجه به این‌که هلند پایین‌تر از سطح دریا قرار گرفته به‌طور مداوم در معرض سیلاب‌ها و هجوم آب دریا قرار می‌گیرد که همین مساله موجب شده که هلند یک کشور پر آب به حساب آید و این مساله موجب شده تا هلند تکنولوژی‌های بسیار گرانبهایی در زمینه آب به دست آورد به همین منظور تفاهم‌نامه‌ای برای انتقال تکنولوژی و این تجربیات با کشور هلند امضاء شد.

بر اساس گفته‌های وی، تصمیم بر آن شد که سه گونه همکاری با کشور هلند داشته باشیم که می‌توان به همکاری بین دو دولت، همکاری بین شرکت‌های تجاری دو طرف و همکاری بین موسسات تحقیقاتی و آموزشی کشور اشاره کرد.

عمده این تفاهمات صورت‌گرفته با کشور هلند در زمینه‌ی مسائل آب و محیط زیست بود و در حال حاضر نیز در مورد موضوع مدیریت و حکمرانی آب تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , انرژی

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

پیش بینی می شود که در سال جاری میلادی، میزان استفاده از برق خورشیدی در جهان با رسیدن به بیش از ۸۰ گیگاوات به بیشترین رقم در تاریخ استفاده از این نوع انرژی پاک برسد. به نقل از رویترز، صنعت برق...
مهاجرت از روستاها به شهرها و از شهرها به کلانشهرها، از جمله چالش های این روزهای کشور است؛ چالشی که با حاشیه نشینی همراه می شود و تبعاتی از جمله خالی شدن روستاها و ایجاد جمعیت نامتوازن در شهرها را...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها