یکشنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی, اقتصادی  »   مشاوره شغلی به کارآموزان و کارجویان برای ورود سریع به بازارکار
27 فروردین 1396 , ساعت 11:33

مشاوره شغلی به کارآموزان و کارجویان برای ورود سریع به بازارکار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران می‌گوید: مشاوره شغلی به کارآموزان و کارجویان برای ورود سریع به بازارکار را فراهم می‌کند.

مجید تهرانیان  اظهار کرد: امروز پیش نیاز ورود به دنیای کسب و کار، دانش و مهارت است و افراد با بهره‌گیری از آموزشهای مهارتی می‌توانند در راه‌اندازی کسب و کار مناسب موفق شوند.

وی بر ضرورت مشاوره و هدایت شغلی فارغ التحصیلان و کارجویان قبل از ورود به بازار کار تاکید کرد و گفت:‌ مشاوره شغلی می‌تواند به شناسایی و کشف استعدادهای افراد کمک کند و فرصتهای شغلی بهتری را پیش روی آنها قرار بدهد.

به اعتقاد مدیرکل‌ آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران انجام مشاوره و هدایت شغلی بر اساس اطلاعات مربوط به مشاغل، توانمندی‌ها و استعدادهای افراد صورت می‌گیرد تا ضمن ایجاد انگیزه و رضایتمندی شغلی، زمینه سازگاری فرد با محیط کار را هم به وجود آورد.

تهرانیان از ارائه ۱۹ هزار نفر ساعت مشاوره شغلی به کارآموزان و کارجویان تهرانی در سال گذشته خبر داد و گفت: شش هزار نفر از کارآموزانی که سال گذشته موفق به فراگیری آموزشهای مهارتی شدند توسط کارشناسان مشاوره و هدایت شغلی مورد رهگیری اشتغال قرار گرفتند.

وی در پایان فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کسب تجربه‌های مستمر و مستقیم در حین کار را در ماندگاری مهارتها و آشنایی بیشتر افراد با محیط واقعی کسب و کار موثر خواند.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها