شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   سیل اخیر ناشی از سوء مدیریت در حوادث غیرمترقبه است
۲۷ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۵۰

انتقاد نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ از رویکرد صدا و سیما

سیل اخیر ناشی از سوء مدیریت در حوادث غیرمترقبه است

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رویکرد صدا و سیما در مواجهه با حادثه سیل اخیر ریشه بروز این گونه حوادث را سوء مدیریت عنوان کرد و گفت که با طرح های مهار آب می توان جلوی بروز سیلاب ها را گرفت.

 جهانبخش محبی نیا در تذکری در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس ضمن ابراز تاثر فاجعه سیل در استان های آذربایجان شرقی،‌ آذربایجان غربی، کردستان و اردبیل یادآور شد: متاسفانه همیشه قربانیان این حوادث هستند که محکوم می شوند، همچنان که در سانحه ساختمان پلاسکو،‌ تصادف قطار، غرق شدن دانش‌آموزان در استخر، سقوط هواپیما و برخی دیگر از سوانح این چنین بوده است.

وی افزود: روز گذشته دو کارشناس در تلویزیون به گونه ای صحبت می کردند که گویی مقصر “جانیانی” هستند که زیر گل و لای مدفون شده اند. این در حالی است که اکثر این گونه حوادث ریشه در سوء مدیریت دارد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: من در تابستان سال ۹۵ در حضور آقای چیت چیان گفتم رودخانه های آذربایجان و مناطق کوهستانی، ماهیت ستیزه گری دارند و شیب منطقه به نحوی است که اگر طرح‌های سیل بند،‌ آبخیزداری و مهار آب عملی نشود، در فصل بهار با طغیان رودخانه‌ها مواجه می شویم که همین اتفاق افتاد. متاسفانه زمانی که رودخانه‌ها پرآب می شود،‌ سیل ما را می برد و وقتی آب نیست خشکسالی ما را از زندگی می اندازد.

محبی نیا در پایان گفت: به جای اینکه فقط مردم و قربانیان را محکوم کنیم، باید به خودمان نمره منفی بدهیم و جلوی بروز سیلاب ها را با طرح های مهار آب بگیریم.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از ایلنا،در روزهایی که سنگرهای تولید یک به یک، به دست غول بحران اقتصادی و ناکارآمدی سیستمی، در حال تسخیر است؛ شرکت‌هایی وجود دارند که کارگران آن‌ها برای نجات از تبعات بحران دست به دامان مقام‌ها شدند. جلساتی...
به نقل از ایرنا،این مهم در راستای نام‌گذاری سال جاری با عنوان «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» توسط رهبر معظم انقلاب، همچنین لزوم حمایت از صاحبان صنایع کوچک انجام شد. به این منظور صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با پذیرش ریسک...

مطالب مرتبط با برچسب