یکشنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
»   بین الملل, سیاسی  »   پیروزی حامیان اصلاحات قانون اساسی ترکیه
۲۸ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۴

سعدی گوون، رئیس شورای عالی انتخابات بر این پیروزی تاکید کرد

پیروزی حامیان اصلاحات قانون اساسی ترکیه

به نقل از شبکه خبری ان تی وی، رئیس شورای عالی انتخابات در نشست مطبوعاتی در پاسخ به اعتراض احزاب مردم جمهوری خواه ترکیه و دموکراتیک خلق مبنی بر وجود دستکاری در نتیجه رای‌گیری گفت: تصمیم شورای عالی انتخابات مبنی بر شمارش آراء صندوق‌های رای پلمب نشده از سوی این شورا برای اولین بار اتخاذ نشده است.

وی اظهار کرد: اگر برخی از صندوق‌ها پلمپ نشده‌اند این نشانه کوتاهی مسئولان حاضر در پای صندوق‌های رای گیری بوده است.

او همچنین بیان کرد: اعضای شورای عالی انتخابات برای جلوگیری از پایمال شدن حقوق مردم و ابطال رای آن‌ها چنین مجوزی را صادر کرده است. در صندوق‌های رای، رای «آری» اکثریت بوده است.

رئیس شورای عالی انتخابات ترکیه ادامه داد: این گونه تصمیمات در دوره های پیشین نیز اتخاذ شده است. نتیجه انتخابات رای «آری» بوده است.

در واقع شورای عالی انتخابات ترکیه بر پیروزی حامیان اصلاحات قانون اساسی ترکیه تاکید کرد.

سعدی گوون، رئیس این شورا در کنفرانس خبری در آنکارا گفت: ۲۴ میلیون ۷۶۳ رای دهنده در رفراندوم قانون اساسی “آری” دادند در حالی که ۲۳ میلیون و ۵۱۱ هزار تن به آن رای نه دادند.

وی افزود: این رای گیری شاهد مشارکت ۸۶ درصدی از مجموع ۵۵.۳ میلیون رای دهنده واجد شرایط رای دادن بود که در بیش از ۱۶۷ هزار حوزه اخذ رای در ۸۱ استان ترکیه رای خود را به صندوق انداختند.

این مقام ترکیه‌ای افزود، در واقع ۱.۲۵ میلیون رای آری بیش از رای منفی بعد از شمارش بیش از ۹۹ درصد آرا بوده است. همچنان ۶۰۰ هزار رای باید شمارش شود. همچنین نتایج رسمی و نهایی بین ۱۱ تا ۱۲ روز آتی اعلام خواهد شد و آن بعد از رسیدگی به اعتراضات است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل  , سیاسی

در مجموع ۲۱۹ اثر در حراجی پیش رو کریستیز به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود ارزش کلی آثار فروخته شده بین ۹۰۴,۶۰۰ تا ۱.۴ میلیون دلار برسد. در ۲۴ سپتامبر ۱۶۸ عکس از مجموعه عکس‌های «جنگ داخلی» این موزه...
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که نگرانی ها در مورد تورم سبب تقویت قیمت ها شده است، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت اما رشد ارزش دلار مانع از افزایش...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها