شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   بین الملل, سیاسی  »   دعوت وزیر امور خارجه آلمان از مردم ترکیه برای حفظ آرامش
28 فروردین 1396 , ساعت 10:53

دعوت وزیر امور خارجه آلمان از مردم ترکیه برای حفظ آرامش

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دعوت وزیر امور خارجه آلمان از مردم ترکیه برای حفظ آرامش است.

همچنین، زیگمار گابریل پس از اعلام نتایج رفراندوم قانون اساسی در ترکیه اعلام کرد: برلین از پایان کمپین تبلیغاتی رفراندوم ترکیه خشنود است.

وی در ادامه اظهاراتش از مردم خواست که پس از اعلام نتایج رفراندوم آرامش خود را حفظ کنند.

در بیانیه‌ای اعلام کرد: بسیار خوب است که کمپین‌های تبلیغاتی در ترکیه و همچنین در کشورهای دیگر از جمله آلمان به پایان رسیده است.

همچنین فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: مقامات ترکیه باید به یک اجماع ملی برای اجرای تغییرات قانون اساسی دست یابند.

در این بیانیه مده است: ما خواستار دستیابی به یک اجماع ملی گسترده در این کشور برای اجرای تغییرات قانون اساسی از سوی مقامات ترکیه هستیم.

در این بیانیه مشترک اعلام شده است که تغییرات قانون اساسی و اجرای احتمالی آنها باید بر چارچوب نقش ترکیه برای پیوستن به اتحادیه اروپا و عضویت در شورای اروپا منطبق باشد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل  , سیاسی

در مجموع ۲۱۹ اثر در حراجی پیش رو کریستیز به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود ارزش کلی آثار فروخته شده بین ۹۰۴,۶۰۰ تا ۱.۴ میلیون دلار برسد. در ۲۴ سپتامبر ۱۶۸ عکس از مجموعه عکس‌های «جنگ داخلی» این موزه...
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که نگرانی ها در مورد تورم سبب تقویت قیمت ها شده است، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت اما رشد ارزش دلار مانع از افزایش...

مطالب مرتبط با برچسب

استودیو «زی فیلم» پخش‌کننده فیلم جدید مجید مجیدی پوستر این فیلم را در بازار جشنواره فیلم برلین نصب کرده است. این فیلم که «پشت ابرها» نام دارد، این روزها در مرحله پیش‌تولید قرار دارد و پخش‌کننده هندی این فیلم با حضور...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها