جمعه, ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
»   بین الملل, سیاسی  »   دعوت وزیر امور خارجه آلمان از مردم ترکیه برای حفظ آرامش
۲۸ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۵۳

دعوت وزیر امور خارجه آلمان از مردم ترکیه برای حفظ آرامش

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دعوت وزیر امور خارجه آلمان از مردم ترکیه برای حفظ آرامش است.

همچنین، زیگمار گابریل پس از اعلام نتایج رفراندوم قانون اساسی در ترکیه اعلام کرد: برلین از پایان کمپین تبلیغاتی رفراندوم ترکیه خشنود است.

وی در ادامه اظهاراتش از مردم خواست که پس از اعلام نتایج رفراندوم آرامش خود را حفظ کنند.

در بیانیه‌ای اعلام کرد: بسیار خوب است که کمپین‌های تبلیغاتی در ترکیه و همچنین در کشورهای دیگر از جمله آلمان به پایان رسیده است.

همچنین فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: مقامات ترکیه باید به یک اجماع ملی برای اجرای تغییرات قانون اساسی دست یابند.

در این بیانیه مده است: ما خواستار دستیابی به یک اجماع ملی گسترده در این کشور برای اجرای تغییرات قانون اساسی از سوی مقامات ترکیه هستیم.

در این بیانیه مشترک اعلام شده است که تغییرات قانون اساسی و اجرای احتمالی آنها باید بر چارچوب نقش ترکیه برای پیوستن به اتحادیه اروپا و عضویت در شورای اروپا منطبق باشد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل  , سیاسی

 محمود توکلی زاده  گفت:ظاهراً ریشه‌ی اعتراضات مربوط به دستمزد و معیشت است ولی باطن این بحران به سطوح متعددی از اشکالات و تبعیض‌های حقوقی و قانونی در بخش‌های کارفرمایی مربوط می‌شود که تاکنون به آنها توجه نشده است.  اعتراضات کارگران شاغل...
به نقل از ایلنا،کارشناسان ارزیاب بانک مسکن در تماس با خبرنگار ایلنا، از تعدیل تعدادی از همکاران خود در سراسر کشور خبر دادند. به گفته آن‌ها، بعد از خاتمه تیرماه؛ تعدادی از کارشناسان ارزیاب به بهانه‌ عدم نیاز تعدیل شده‌اند. این...

مطالب مرتبط با برچسب

استودیو «زی فیلم» پخش‌کننده فیلم جدید مجید مجیدی پوستر این فیلم را در بازار جشنواره فیلم برلین نصب کرده است. این فیلم که «پشت ابرها» نام دارد، این روزها در مرحله پیش‌تولید قرار دارد و پخش‌کننده هندی این فیلم با حضور...