سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
»   اقتصادی, اقتصادی, بانک و بیمه  »   صعود طلای جهانی به بالاترین قیمت طی پنج ماه اخیر
28 فروردین 1396 , ساعت 11:27

صعود طلای جهانی به بالاترین قیمت طی پنج ماه اخیر

طلای جهانی در معاملات روز دوشنبه تحت تاثیر ضعیف‌ شدن ارزش دلار و تقاضای سرمایه‌گذاران برای خرید این فلز ارزشمند به عنوان دارایی امن در برابر تنش‌های ژئوپلتیکی فزاینده، به صعود طلای جهانی به بالاترین قیمت طی پنج ماه اخیر منجر شد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۲۹۱ دلار رسید. در حالی که اوایل معاملات تا سطح ۱۲۹۵.۴۲ دلار صعود کرده بود. بهای معاملات این بازار هفته گذشته ۲.۵ درصد افزایش داشت که بزرگ‌ترین رشد هفتگی از ژوئن سال گذشته بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۲۹۳.۳۰ دلار رسید.

دلار در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا به پایین‌ترین سطح پنج ماه اخیر در برابر ین سقوط کرد.

بر اساس گزارش رویترز، کره شمالی روز یکشنبه یک آزمایش موشکی ناموفق داشت که ریسک‌های ژئوپلتیکی را افزایش داد. تنش‌های منطقه‌ای در هفته‌های اخیر در پی اتخاذ موضع خصمانه از سوی دولت آمریکا علیه پیویانگ افزایش یافته است.

به گفته ادوارد مایر، تحلیلگر شرکت INTL FCStone، طلا احتمالا تا زمان ریاست جمهوری فرانسه قوی خواهد ماند، در حالی که تنش‌ها در کره شمالی هم بازارها را مضطرب نگه خواهد داشت.

خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به طلا در آمد رسمی منعکس شده که نشان می‌دهد شمار قراردادهای خرید طلا در بازار معاملات آتی نیویورک برای دومین هفته متوالی افزایش یافته است.

همچنین ذخایر طلا در صندوق “اس پی دی آر گولد شیرز” که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت حمایت طلا در جهان است، روز پنج‌شنبه بیش از شش تن افزایش داشت که بزرگ‌ترین افزایش یک روزه در یک ماه اخیر بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۸.۵۹ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۹۷۵.۸۰ دلار رسید و هر اونس پالادیوم با ۰.۲ درصد کاهش، در ۷۹۳.۴۰ دلار ایستاد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , اقتصادی  , بانک و بیمه

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها