جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی, فرهنگ و هنر  »   آگهی مناقصه و مزایده باید در روزنامه های سراسری منتشر شود
29 فروردین 1396 , ساعت 10:20

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:

آگهی مناقصه و مزایده باید در روزنامه های سراسری منتشر شود

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چهار سال پیش تنها چهار هزار نفر از خبرنگاران از طریق صندوق حمایت از هنرمندان و نویسندگان، بیمه بودند ولی اکنون و با اعطای یارانه بیمه، این تعداد به ۱۲ هزار نفر افزایش یافته که همگی از طریق خود رسانه‌ها بیمه شده‌اند.

حسین انتظامی که در سفری یک‌روزه به اهواز رفته بود، عصر امروز (۲۶ فروردین) در نشستی با اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات خوزستان که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، ضمن پاسخ به برخی سوالات، به مباحثی همچون انتخابات خانه‌های مطبوعات، بیمه خبرنگاران، یارانه بیمه و…اشاره کرد.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد درباره بحث بیمه خبرنگاران و اهالی مطبوعات گفت: چهار سال پیش تنها چهار هزار نفر از خبرنگاران از طریق صندوق حمایت از هنرمندان و نویسندگان، بیمه بودند ولی اکنون و با اعطای یارانه بیمه، این تعداد به ۱۲ هزار نفر افزایش یافته که همگی از طریق رسانه‌ها بیمه شده‌اند.

وی افزود: کسانی که سیاست‌های بیمه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را رعایت نمی‌کنند انتظار همراهی ما را نداشته باشند، چراکه ارائه هرنوع خدمات و حمایتی، مبتنی بر دارا بودن لیست بیمه خبرنگاران و همکاران مطبوعات است.

انتظامی با اشاره به اینکه سال ۹۵ حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای بیمه و یارانه رسانه‌ها پرداخت شد، توضیح داد: به روزنامه‌های سراسری با حداقل ۲۰ نفر همکار بیمه‌ای و به روزنامه‌های استانی حداقل با ۱۰ نفر همکار بیمه‌ای، یارانه تعلق می‌گیرد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش بر عضوگیری بهتر خانه مطبوعات از خبرنگاران تاکید و تصریح کرد: در استان خوزستان ۱۲۴ نشریه مکتوب و ۵۶ سایت خبری و پایگاه اطلاع‌رسانی فعالیت دارند و حجم بسیار زیادی خبرنگار با آنها همکاری می‌کند؛ هر چقدر که خانه مطبوعات بیشتر عضو بگیرد مقتدرتر می‌شود و بهتر می‌تواند امور صنفی را مدیریت و راهبری کند.

وی با بیان اینکه انتظار داریم در قبال خبرنگاران مسئولانه رفتار شود، اظهار کرد: باید توجه داشت که اولاً خبرنگاران بیمه شوند و ثانیاً بیمه آنها به خاطر مزایایی که دارد، حتماً خبرنگاری رد شود و به اسم کارمند عادی نباشد.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاکید کرد: خانه مطبوعات باید پیگیر بیمه خبرنگارانی باشد که بیمه نیستند و آنها را معرفی کند تا نسبت به بیمه آنها اقدام شود.

وی در خصوص صندوق بیمه نویسندگان و هنرمندان، تصریح کرد: بیمه‌ای که از طریق این صندوق پرداخت می‌شد، فقط درمانی بود و جزو سابقه فرد محاسبه نمی‌شد، بنابراین ۱۵ یا ۲۰ سال آینده خبرنگاران برای بازنشستگی با مشکل مواجه می‌شدند.

انتظامی درباره خانه مطبوعات خوزستان نیز گفت: خانه مطبوعات خوزستان از منظم‌ترین خانه‌های مطبوعات در کشور است و امیدواریم با کمک هم بتوانیم بخشی از مشکلات مطبوعات را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه بحث آموزش در دستور کار دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها قرار گرفته و به دنبال ارائه مجوزهای آموزشی است، عنوان کرد: خانه‌های مطبوعات برای برگزاری دوره‌های آموزشی می‌توانند با هماهنگی با دفتر مطالعات به شرکت‌کنندگان گواهی معتبر آموزشی اعطا کنند.

انتظامی خاطرنشان کرد: خانه‌های مطبوعات می‌توانند در انجام برخی فعالیت‌های فرهنگی همچون بزرگداشت چهره‌های فرهنگی و همچنین نظارت بر صدور مجوز مطبوعات با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مشارکت داشته باشند.

انتظامی، با اشاره به نقش و جایگاه خبرنگار و با تاکید بر اینکه خبرنگار با ویزیتور تفاوت دارد، اظهار کرد: دولت این صلاحیت را ندارد که تشخیص دهد چه کسی خبرنگار است؛ این صلاحیت توسط خانه مطبوعات باید بررسی و انجام شود.

وی به درج آگهی‌های دولتی در مطبوعات استانی اشاره کرد و افزود: ۷۰ درصد آگهی‌های دولتی که از مبداء خوزستان است باید حتما در مطبوعات استان چاپ شود و ۳۰ درصد مابقی که آگهی‌های آنها سراسری است همچون آگهی مناقصه و مزایده می‌توانند آگهی را به روزنامه‌های سراسری بدهند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه برخی دستگاه‌های دولتی آگهی‌های خود را در ویژه‌نامه‌های دولتی چاپ می‌کنند، یادآور شد: آگهی‌های دولتی نمی‌تواند در ویژه‌نامه‌های دولتی منتشر شود و حتما باید در روزنامه‌ها به چاپ برسد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , فرهنگ و هنر

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها