سه شنبه, ۰۱ تیر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   ایجاد ۱۳۰ هزار شغل پایدار و جدید در شهرک صنعتی
۳۰ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۰۸

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

ایجاد ۱۳۰ هزار شغل پایدار و جدید در شهرک صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه‌ریزی برای ایجاد ۱۳۰ هزار شغل پایدار و جدید در سال جدید خبر داد و برنامه‌ شهرک‌های صنعتی برای امسال را تشریح کرد.

علی یزدانی (مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران )  با بیان اینکه در کل کشور ۹۵۳ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد، عنوان کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در هر نقطه که شهرک‌های صنعتی بیش از ۷۰ درصد ظرفیت‌شان تکمیل شود، یعنی قراردادهایی که بسته شده به واحد تولیدی تبدیل شود، اقدام به توسعه آنها خواهیم کرد که این توسعه به صورت استفاده از اراضی ملی یا استفاده از املاکی است که از مردم می‌خریم.

به نقل از ایسنا، وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت شهرک‌های صنعتی تهران اظهار کرد: موضوعی که در رابطه با تهران مطرح می‌شود؛ موضوع صنایع آلاینده و واحدهایی است که بالای جاجرود ساخته شده‌اند و آلایندگی در آب شرب تهران ایجاد می‌کنند و تاکید ما این است که بتوانیم آنها را در قالب شهرک‌هایی ساماندهی کنیم که اولویت آن نیز با تشکیل شهرک‌های صنفی است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: اولویت ایجاد شهرک‌های صنفی در تهران به این خاطر است که بر اساس قانون در شعاع ۱۲۰ کیلومتر شهر تهران ممنوعیت استقرار واحدهای صنعتی وجود دارد جز واحدهایی که امکان استقرار در شهرک‌های صنعتی را دارند یا واحدهایی که از قدیم کارت شناسایی یا گواهی فعالیت صنعتی را داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به وضعیتی که شهرک‌های صنفی در حال حاضر دارند، گفت: فعلا در حال مکان‌یابی احداث این شهرک‌ها هستیم تا متناسب با تعدادی که اتاق اصناف تهران، استانداری و شهرداری از واحدها به ما اعلام می‌کند محل مورد نظر شناسایی و نسبت به احداث شهرک‌ها اقدام شود.

یزدانی همچنین درباره سرفصل‌های برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در سال ۱۳۹۶ گفت: این سازمان حول شعار امسال که اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال برنامه‌ریزی‌هایی را در چند محور ارائه کرده است که پیش‌بینی می‌کنیم در این سال بیش از ۱۳۰ هزار اشتغال پایدار و جدید فقط در داخل شهرک‌های صنعتی صورت بگیرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: دیگر برنامه‌ای که امسال در حال بررسی است، تفویض تمام اختیارات به کل استان‌ها به جز جذب نیروی انسانی که موضوع جذب نیروی انسانی مربوط به بزرگ شدن بدنه دولت است که قابل تفویض نیست.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه توضیحات خود درباره برنامه‌های سال جدید گفت: مورد سوم در راستای حمایت از تولید است که در سال جاری در شهرک‌های صنعتی افزایش قیمتی نخواهیم داشت جز تعداد محدودی در برخی شهرک‌ها در راستای افزایش تورم و تسهیل در شرایط برای سرمایه‌گذارانی که قصد دارند در شهرک‌های صنعتی برای تولید ورود کنند.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از اقتصاد آنلاین،شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در نظر دارد تأمین «خدمات أیاب و ذهاب کارکنان» خود را به پیمانکاران توانمند و دارای صلاحیت واگذار کند.  از تمامی شرکت‌های فعال در این زمینه، دعوت می‌شود تا از تاریخ اول تا...
به نقل از اقتصاد آنلاین،شرکت ایرانسل در نظر دارد در یک مزایدۀ عمومی فروش تعدادی تجهیزات مخابراتی مستعمل و معیوب خود را به فروش برساند.  شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در نظر دارد تعدادی تجهیزات مخابراتی مستعمل و معیوب خود (شامل رک،...

مطالب مرتبط با برچسب

بر اساس اعلام مرکز ملی آمار، نرخ بیکاری افراد ١۵سال و بیشتر در سال ١٣٩٨برابر با ١٠.٧درصد بود که نسبت به سال قبل از ۱.۵ درصد کاهش داشته است. بررسی نرخ بیکاری افراد ١٥ ساله و بیش‌تر بر اساس نتایج طرح...
از آغاز سال 97 تا پایان بهمن‌ماه پارسال، پنج هزار و 462 فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری 510 هزار و 723 میلیارد ریال و اشتغال 93 هزار و 953 نفر صادر شد. مقایسه این ارقام با مدت مشابه سال 96، 5.7...