چهارشنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, امور زیربنایی, مسکن و عمران  »   آغاز پروژه ریلی رشت- آستارا با حضور سرمایه گذاران خارجی
2 اردیبهشت 1396 , ساعت 8:47

وزارت راه و شهرسازی در کوتاه‌ترین زمان ممکن این کار را کلید خواهد زد

آغاز پروژه ریلی رشت- آستارا با حضور سرمایه گذاران خارجی

معاون وزیر راه و شهرسازی از پیگیری جدی این وزارتخانه برای آغاز پروژه ریلی رشت- آستارا خبر داد.

خیرالله خادمی با بیان این مطلب تصریح کرد: طرح بزرگ رساندن شبکه ریلی از پایتخت و نقاط مرکزی به شمال و شمال غرب کشور یکی از اصلی‌ترین پروژه‌هایی بود که از مدت‌ها پیش در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه اقدامات مثبت قابل توجهی در راستای آن انجام شده است.

وی ادامه داد: با رسیدن طرح ریلی قزوین – رشت به مراحل پایانی کار خود و احتمال افتتاح آن ظرف چند ماه آینده باید برنامه‌ریزی برای آغاز اجرایی پروژه رشت به آستارا نیز در دستور کار قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت ساخت با اشاره به پیچیدگی و گستردگی بالای این پروژه ریلی تاکید کرد: با توجه به اهمیت بالایی که رساندن خط ریلی به آستارا و سپس مرزهای بین‌المللی کشور وجود دارد، قطعا وزارت راه و شهرسازی به دنبال آن خواهد بود که این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد هر چند هزینه بالای آن قدری ورود سرمایه‌گذاران را با دشواری مواجه می‌کند.

خادمی با بیان اینکه قطعا باقی مانده از این مسیر ریلی حدود ۲۸۵۰ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت، تصریح کرد: خوشبختانه در این زمینه طرف‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی از چند کشور اعلام آمادگی کردند که وزارت راه و شهرسازی شرایط آن را بررسی کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن کار در این بخش را کلید خواهد زد.

به گفته وی در حال حاضر سرمایه‌گذارانی از آذربایجان و روسیه در این پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند و شرکتی از چین نیز اجرای فاینانس این طرح را به عنوان یکی از پیشنهادهای خود عرضه کرده است. پیش‌بینی می‌شود ظرف ماه‌های آینده با بررسی تمام جوانب کار یکی از این سرمایه‌گذاران به شکل نهایی انتخاب شده و کار خود را آغاز کند.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی  , مسکن و عمران

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در چهارم مهرماه ماه ۱۴۰۱ محل بحث و گفت‌وگو پیرامون موضوع رسیدگی به جبران خسارت‌های اموال عمومی، توجه به برگزاری تئاترها و رویدادهای فرهنگی و توجه بیش‌از پیش به هفته گردشگری بود. بررسی خسارات‌...
 عدم اشتغالزایی و تولید مناسب و عدم تحقق وعده‌های مالک کارخانه آزمایش مرودشت، این کارخانه را پس از سال‌ها آزمون و خطاهای بی‌پایان در مسیر مزایده چندباره قرار داده است؛ تا جایی که مشخص نیست این کارخانه چه زمانی به...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها