جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   گیت‌های اتوماتیک برای کنترل عابران پیاده‌ در چین نصب شد
۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۳۱

گیت‌های اتوماتیک برای کنترل عابران پیاده‌ در چین نصب شد

در یکی از چهارراه‌های شهر «ووهان» در چین گیت‌های اتوماتیکی نصب شده تا ایمنی و سلامت عابران پیاده‌ای که به چراغ راهنمایی توجهی ندارند، حفظ شود.

مقامات محلی ووهان با هدف حفظ نظم در یکی از چهارراه‌های این شهر اقدام به نصب گیت‌های اتوماتیک کرده‌اند تا مانع از عبور عابران پیاده‌ای شوند که به علامت چراغ قرمز توجهی ندارند.

این گیت‌ها به طور اتوماتیک و با تغییر رنگ چراغ راهنمایی و رانندگی باز و بسته می‌شوند. علاوه بر این، در این چهارراه دوربین‌هایی نصب شده تا از افرادی که بدون توجه به گیت‌ها از آن عبور می‌کنند عکس برداری شود و در نمایشگرهای بزرگی که در چهارراه قرار داده شده به عموم افراد نشان داده شود.

به گزارش shanghaiist، در چین مقامات محلی شیوه‌های متعددی برای ارتقاء فرهنگ عبور از چهارراه پیشنهاد و اجرا کرده‌اند. به طور مثال در سال ۲۰۱۳، مقامات محلی شانگهای برای خجالت‌زده کردن عابران پیاده خاطی آنان را مجبور می‌کردند برای دیگر عابران پیاده با صدای بلند روزنامه بخوانند.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از اقتصاد آنلاین، برخی از این شرکت ها عبارتند از: «کنور»: شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور از واگذاری ۳۹۲میلیارد تومان سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خبر داد. «شنفت» و «شرانل»: شرکت‌های نفت پارس و نفت ایرانول...
محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...

مطالب مرتبط با برچسب