سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
»   اجتماعی  »   گیت‌های اتوماتیک برای کنترل عابران پیاده‌ در چین نصب شد
4 اردیبهشت 1396 , ساعت 11:31

گیت‌های اتوماتیک برای کنترل عابران پیاده‌ در چین نصب شد

در یکی از چهارراه‌های شهر «ووهان» در چین گیت‌های اتوماتیکی نصب شده تا ایمنی و سلامت عابران پیاده‌ای که به چراغ راهنمایی توجهی ندارند، حفظ شود.

مقامات محلی ووهان با هدف حفظ نظم در یکی از چهارراه‌های این شهر اقدام به نصب گیت‌های اتوماتیک کرده‌اند تا مانع از عبور عابران پیاده‌ای شوند که به علامت چراغ قرمز توجهی ندارند.

این گیت‌ها به طور اتوماتیک و با تغییر رنگ چراغ راهنمایی و رانندگی باز و بسته می‌شوند. علاوه بر این، در این چهارراه دوربین‌هایی نصب شده تا از افرادی که بدون توجه به گیت‌ها از آن عبور می‌کنند عکس برداری شود و در نمایشگرهای بزرگی که در چهارراه قرار داده شده به عموم افراد نشان داده شود.

به گزارش shanghaiist، در چین مقامات محلی شیوه‌های متعددی برای ارتقاء فرهنگ عبور از چهارراه پیشنهاد و اجرا کرده‌اند. به طور مثال در سال ۲۰۱۳، مقامات محلی شانگهای برای خجالت‌زده کردن عابران پیاده خاطی آنان را مجبور می‌کردند برای دیگر عابران پیاده با صدای بلند روزنامه بخوانند.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها