سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   گیت‌های اتوماتیک برای کنترل عابران پیاده‌ در چین نصب شد
۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۳۱

گیت‌های اتوماتیک برای کنترل عابران پیاده‌ در چین نصب شد

در یکی از چهارراه‌های شهر «ووهان» در چین گیت‌های اتوماتیکی نصب شده تا ایمنی و سلامت عابران پیاده‌ای که به چراغ راهنمایی توجهی ندارند، حفظ شود.

مقامات محلی ووهان با هدف حفظ نظم در یکی از چهارراه‌های این شهر اقدام به نصب گیت‌های اتوماتیک کرده‌اند تا مانع از عبور عابران پیاده‌ای شوند که به علامت چراغ قرمز توجهی ندارند.

این گیت‌ها به طور اتوماتیک و با تغییر رنگ چراغ راهنمایی و رانندگی باز و بسته می‌شوند. علاوه بر این، در این چهارراه دوربین‌هایی نصب شده تا از افرادی که بدون توجه به گیت‌ها از آن عبور می‌کنند عکس برداری شود و در نمایشگرهای بزرگی که در چهارراه قرار داده شده به عموم افراد نشان داده شود.

به گزارش shanghaiist، در چین مقامات محلی شیوه‌های متعددی برای ارتقاء فرهنگ عبور از چهارراه پیشنهاد و اجرا کرده‌اند. به طور مثال در سال ۲۰۱۳، مقامات محلی شانگهای برای خجالت‌زده کردن عابران پیاده خاطی آنان را مجبور می‌کردند برای دیگر عابران پیاده با صدای بلند روزنامه بخوانند.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها