شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   اقتصادی, امور زیربنایی  »   کشت گیاهان دارویی در دوهزار هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری
6 اردیبهشت 1396 , ساعت 11:23

کشت گیاهان دارویی در دوهزار هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: سال گذشته دوهزار هکتار از اراضی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت که این مهم از برنامه‌های سال‌جاری منابع طبیعی با همکاری جهاد کشاورزی نیز خواهد بود.

علی محمدی‌مقدم اظهار کرد: خوشبختانه اهداف و برنامه‌های این اداره کل به سمت و سوی محقق شدن شعار سال پیش می‌رود که تحقق این امر کمک شایانی به بحث تولید و اشتغال خواهد کرد.

وی با اشاره به وجود بحران کم‌آبی در چهارمحال و بختیاری، افزود: بایستی الگوی کشت را تغییر داده و به سمت کشت گیاهانی که نیاز به آب کمتری دارند، پیش رویم.

محمدی‌مقدم گفت: پتانسیل کشت گیاهان دارویی و جنگل‌کاری اقتصادی برای استان وجود دارد که حمایت مسئولین را می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری اولین استان کشت‌کننده گیاهان دارویی در کشور بوده است، تصریح کرد: سال گذشته دوهزار هکتار از اراضی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت که این مهم از برنامه‌های سال‌جاری منابع طبیعی با همکاری جهاد کشاورزی نیز خواهد بود.

محمدی‌مقدم با اشاره به فرآوری گیاه خوراکی و دارویی کلوس در استان، تاکید کرد: در این راستا ضمن عقد تفاهم‌نامه‌ای با پارک علم و فناوری، عصاره‌گیری از این گیاه در استان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه بهره‌برداران در منطقه سرآقاسید اقدام به غنچه فروشی این گیاه می‌کردند که موجب نابودی و ریشه‌کنی آن می شد، ولی در سال گذشته با بنیاد فرهنگی حضرت زهرا تفاهم نامه ای منعقد و به جای نابودی این گیاه، چهار تن بذر از بهره‌برداران خریداری و در سطح استان توزیع شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به پنج شاخص تعریف شده از طرف سازمان جنگل‌ها برای این اداره کل، خاطرنشان کرد: خوشبختانه سال گذشته برای نهمین سال پیاپی این اداره کل به عنوان دستگاه برتر کشوری در زمینه اجرای برنامه‌ها شناخته شد.

پایان خبر – ش الف

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی

صندوق بازنشستگی کشوری در ایران یکی از سازمان‌های باسابقه کشور است که مهم ترین اهداف آن در دوره مدیریت جدید در دولت سیزدهم، شفافیت، ارتقا خدمات رفاهی بازنشستگان، بهره‌برداری اقتصادی و اطمینان‌بخش از دارایی‌های صندوق از طریق سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های...
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: مهمترین برنامه بخش معدن این سازمان فعال‌سازی همه معادن راکد و سپس واگذاری آنها در قالب مزایده عمومی به متقاضیان سرمایه‌گذاری است. محمد توکلی روز چهارشنبه...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها