سه شنبه, ۰۱ تیر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بازار دیجیتال  »   وب‌سرویس باز باشگاه مشتریان بانک ایران زمین راه اندازی شد
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۱

وب‌سرویس باز باشگاه مشتریان بانک ایران زمین راه اندازی شد

باشگاه مشتریان بانک ایران زمین به منظور توسعه فضای کسب و کار دیجیتال و در راستای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی، وب‌سرویس باز خود را راه‌اندازی کرد.

بنابر اعلام بانک ایران زمین، وب‌سرویس‌های باز باشگاه مشتریان این بانک، برای توسعه‌دهندگان فضای کسب و کار دیجیتال این امکان را فراهم کرده تا امتیاز اعضای این باشگاه، خارج از محیط باشگاه قابلیت هزینه‌شدن داشته باشد.

از این پس این امکان وجود دارد که توسعه‌دهندگان کسب و کار دیجیتال، امتیاز مشتریان بانک ایران زمین را در محیط‌های نرم‌افزاری، اپلیکیشن و گیم خود به کار گرفته و بانک امتیازهای جمع‌آوری شده توسط توسعه‌دهنده را تسویه می‌کند.

بانک ایران زمین اعلام‌کرد: توسعه‌دهندگان با استفاده از این api می‌توانند از ظرفیت میلیونی مشتریان بانک ایران زمین برای افزایش فروش خود استفاده کنند.

ویژگی‌های وب‌سرویس باز باشگاه مشتریان بانک ایران زمین شامل ویترینی برای میلیون‌ها مشتری ایران زمین، عدم دریافت کارمزد فروش محصول، افزایش درآمد، افزایش مشتری، تسویه حساب آسان، تسهیل در فروش محصول بدون کارت بانکی است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مستندات وب‌سرویس به باشگاه مشتریان ایران زمین مراجعه کنند.

پایگاه خبری – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بازار دیجیتال

به نقل از اقتصاد آنلاین،شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در نظر دارد تأمین «خدمات أیاب و ذهاب کارکنان» خود را به پیمانکاران توانمند و دارای صلاحیت واگذار کند.  از تمامی شرکت‌های فعال در این زمینه، دعوت می‌شود تا از تاریخ اول تا...
به نقل از اقتصاد آنلاین،شرکت ایرانسل در نظر دارد در یک مزایدۀ عمومی فروش تعدادی تجهیزات مخابراتی مستعمل و معیوب خود را به فروش برساند.  شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در نظر دارد تعدادی تجهیزات مخابراتی مستعمل و معیوب خود (شامل رک،...

مطالب مرتبط با برچسب