جمعه, ۱۵ مهر ۱۴۰۱
»   اجتماعی  »   پیشنهاد تغذیه ای برای مبتلایان به آلرژی در روزهای بهاری
13 اردیبهشت 1396 , ساعت 11:05

پیشنهاد تغذیه ای برای مبتلایان به آلرژی در روزهای بهاری

علیرضا استاد رحیمی (متخصص تغذیه) در خصوص پیشنهاد تغذیه ای برای مبتلایان به آلرژی در روزهای بهاری بیان کرد: با آمدن بهار، فصل طراوت و رویش، شروع آلرژی و حساسیت‌های آزار دهنده، سرفه‌های طولانی و عطسه‌های مکرر از یادگار روزهای بهاری برای افراد آلرژی‌دار است.

وی افزود: گرده‌های برخی از گیاهان در هوا پراکنده می‌شود و از جمله عواملی که باعث آلرژی در این فصل می‌شود، پراکندگی ذرات گرده گل‌ها و درختان گل‌دار و یا عطر و نیش حشرات است. علاوه بر این، استفاده‌ برخی از مواد غذایی نیز ممکن است موجب تشدید آلرژی در این فصل شود. این مواد آلرژی‌زا باعث می‌شوند که سیستم ایمنی بدن، بیش از حد فعال شده و علائم حساسیت‌زا در بدن ایجاد شود که آلرژی‌های فصلی، یکی از انواع شایع آلرژی‌هاست.
این متخصص تغذیه در خصوص غذاهای آلرژی‌زا اظهار کرد: معمولا آلرژی غذایی نسبت به سیستم ایمنی بدن هر فرد متفاوت است و این عوامل در بدن هر فردی واکنش‌های متفاوتی را بروز می‌دهد. شایع‌ترین مواد غذایی که باعث تشدید آلرژی در بدن افراد می‌شود شامل بادام زمینی، گوجه فرنگی، تخم مرغ و توت فرنگی است.
وی با بیان اینکه  آلرژی واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن به عوامل مختلف و ماده‌ای است که به طور طبیعی بی‌ضرر است، گفت: علایم مبتلا به این بیماری، سوزش و آبریزش بینی، قرمز شدن چشم و آبریزش چشم است و اگر درمان به موقع انجام نشود، اختلال در ریه و باعث بروز بیماری آسم می‌شود.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از ساماندهی سازه های تبلیغاتی شهر تهران خبر داد. رضا صیادی  درباره افزایش غیر متعارف سازه‌های تبلیغاتی در تهران و ساماندهی آنها، گفت: خیلی نمی خواهم مسائل را به دوران های مدیریتی ارتباط بدهم، اما اتفاقی...
علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها