دوشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   پیشنهاد تغذیه ای برای مبتلایان به آلرژی در روزهای بهاری
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۰۵

پیشنهاد تغذیه ای برای مبتلایان به آلرژی در روزهای بهاری

علیرضا استاد رحیمی (متخصص تغذیه) در خصوص پیشنهاد تغذیه ای برای مبتلایان به آلرژی در روزهای بهاری بیان کرد: با آمدن بهار، فصل طراوت و رویش، شروع آلرژی و حساسیت‌های آزار دهنده، سرفه‌های طولانی و عطسه‌های مکرر از یادگار روزهای بهاری برای افراد آلرژی‌دار است.

وی افزود: گرده‌های برخی از گیاهان در هوا پراکنده می‌شود و از جمله عواملی که باعث آلرژی در این فصل می‌شود، پراکندگی ذرات گرده گل‌ها و درختان گل‌دار و یا عطر و نیش حشرات است. علاوه بر این، استفاده‌ برخی از مواد غذایی نیز ممکن است موجب تشدید آلرژی در این فصل شود. این مواد آلرژی‌زا باعث می‌شوند که سیستم ایمنی بدن، بیش از حد فعال شده و علائم حساسیت‌زا در بدن ایجاد شود که آلرژی‌های فصلی، یکی از انواع شایع آلرژی‌هاست.
این متخصص تغذیه در خصوص غذاهای آلرژی‌زا اظهار کرد: معمولا آلرژی غذایی نسبت به سیستم ایمنی بدن هر فرد متفاوت است و این عوامل در بدن هر فردی واکنش‌های متفاوتی را بروز می‌دهد. شایع‌ترین مواد غذایی که باعث تشدید آلرژی در بدن افراد می‌شود شامل بادام زمینی، گوجه فرنگی، تخم مرغ و توت فرنگی است.
وی با بیان اینکه  آلرژی واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن به عوامل مختلف و ماده‌ای است که به طور طبیعی بی‌ضرر است، گفت: علایم مبتلا به این بیماری، سوزش و آبریزش بینی، قرمز شدن چشم و آبریزش چشم است و اگر درمان به موقع انجام نشود، اختلال در ریه و باعث بروز بیماری آسم می‌شود.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها