یکشنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
»   اقتصادی  »   برگزاری همایش سراسری مدیران بانک کشاورزی با حضور ربیعی
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۲۶

برگزاری همایش سراسری مدیران بانک کشاورزی با حضور ربیعی

در نخستین روز همایش، دکتر علی ربیعی طی سخنانی با اشاره به الزامات اقتصاد مقاومتی و سیاست‌ها و برنامه‌های دولت در این عرصه گفت: بانک کشاورزی در این زمینه نقش مهمی دارد.

وی با بیان اینکه در روح اقتصاد مقاومتی پدیده رشد و توسعه نهفته است خاطر نشان کرد: در اقتصاد مقاومتی محور اصلی مورد بحث عدالت است و الگویی از رشد و توسعه را نشان می‌دهد که اقتصاد کشور بزرگ شود، همه مردم  بتوانند مشارکت کنند و همه به ویژه فقرا  از مواهب آن  بهره‌مند شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنانش ضمن تشریح وضعیت رشد توسعه در کشور، وضعیت اشتغال، نقش نظام بانکی در توسعه اقتصادی به نقش بانک کشاورزی در توسعه بخش کشاورزی و صنایع روستایی اشاره  و بر ضرورت سخت‌کوشی، عقلانیت، مدارا و کار باهم برای پیشرفت اقتصادی تاکید کرد.

وی با اهدای لوح از تلاش‌های دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیئت مدیره ومدیرعامل بانک کشاورزی به دلیل حمایت از بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط، تمرکز بر مقوله اشتغال‌آفرینی، بسترسازی برای تولید هدفمند به ویژه در بخش کشاورزی و همسویی با سیاست‌های کلی نظام و دولت تدبیر و امید تشکر و قدردانی کرد.

مرتضی شهیدزاده، مدیرعامل بانک کشاورزی نیز طی سخنانی  عملکرد این بانک را در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی از جمله خرید تضمینی گندم و تأمین منابع مالی مورد نیاز آن، اجرای تبصره ۳۵ مبنی بر بخشودگی سود و وجه التزام تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال، توسعه مکانیزاسیون، حمایت از بنگاه‌های اقتصادی به ویژه بنگاه‌های راکد، کشت گلخانه‌ای و … تشریح کرد.

درادامه همایش، اعضای هیئت مدیره بانک کشاورزی به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در حوزه‌های مربوطه پرداختند و حجت‌الاسلام دکتر سیدعباس موسویان عضو شورای فقهی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نظرات و دیدگاه‌های خود را تشریح کرد.

در ادامه برگزاری همایش سراسری مدیران بانک کشاورزی با حضور ربیعی مدیران شعب بانک در استان‌ها به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و  برنامه‌های حوزه‌های«اعتبارات و بانکداری شرکتی»، «مشتریان و بانکداری عمومی» و«بانکداری الکترونیک»، «نظارت، بازرسی و حقوقی»، «مالی و پشتیبانی» و «بین‌الملل» توسط مدیران امور این حوزه‌ها تشریح شد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها