شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   برگزاری همایش سراسری مدیران بانک کشاورزی با حضور ربیعی
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۲۶

برگزاری همایش سراسری مدیران بانک کشاورزی با حضور ربیعی

در نخستین روز همایش، دکتر علی ربیعی طی سخنانی با اشاره به الزامات اقتصاد مقاومتی و سیاست‌ها و برنامه‌های دولت در این عرصه گفت: بانک کشاورزی در این زمینه نقش مهمی دارد.

وی با بیان اینکه در روح اقتصاد مقاومتی پدیده رشد و توسعه نهفته است خاطر نشان کرد: در اقتصاد مقاومتی محور اصلی مورد بحث عدالت است و الگویی از رشد و توسعه را نشان می‌دهد که اقتصاد کشور بزرگ شود، همه مردم  بتوانند مشارکت کنند و همه به ویژه فقرا  از مواهب آن  بهره‌مند شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنانش ضمن تشریح وضعیت رشد توسعه در کشور، وضعیت اشتغال، نقش نظام بانکی در توسعه اقتصادی به نقش بانک کشاورزی در توسعه بخش کشاورزی و صنایع روستایی اشاره  و بر ضرورت سخت‌کوشی، عقلانیت، مدارا و کار باهم برای پیشرفت اقتصادی تاکید کرد.

وی با اهدای لوح از تلاش‌های دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیئت مدیره ومدیرعامل بانک کشاورزی به دلیل حمایت از بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط، تمرکز بر مقوله اشتغال‌آفرینی، بسترسازی برای تولید هدفمند به ویژه در بخش کشاورزی و همسویی با سیاست‌های کلی نظام و دولت تدبیر و امید تشکر و قدردانی کرد.

مرتضی شهیدزاده، مدیرعامل بانک کشاورزی نیز طی سخنانی  عملکرد این بانک را در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی از جمله خرید تضمینی گندم و تأمین منابع مالی مورد نیاز آن، اجرای تبصره ۳۵ مبنی بر بخشودگی سود و وجه التزام تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال، توسعه مکانیزاسیون، حمایت از بنگاه‌های اقتصادی به ویژه بنگاه‌های راکد، کشت گلخانه‌ای و … تشریح کرد.

درادامه همایش، اعضای هیئت مدیره بانک کشاورزی به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در حوزه‌های مربوطه پرداختند و حجت‌الاسلام دکتر سیدعباس موسویان عضو شورای فقهی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نظرات و دیدگاه‌های خود را تشریح کرد.

در ادامه برگزاری همایش سراسری مدیران بانک کشاورزی با حضور ربیعی مدیران شعب بانک در استان‌ها به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و  برنامه‌های حوزه‌های«اعتبارات و بانکداری شرکتی»، «مشتریان و بانکداری عمومی» و«بانکداری الکترونیک»، «نظارت، بازرسی و حقوقی»، «مالی و پشتیبانی» و «بین‌الملل» توسط مدیران امور این حوزه‌ها تشریح شد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایلنا،در روزهایی که سنگرهای تولید یک به یک، به دست غول بحران اقتصادی و ناکارآمدی سیستمی، در حال تسخیر است؛ شرکت‌هایی وجود دارند که کارگران آن‌ها برای نجات از تبعات بحران دست به دامان مقام‌ها شدند. جلساتی...
به نقل از ایرنا،این مهم در راستای نام‌گذاری سال جاری با عنوان «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» توسط رهبر معظم انقلاب، همچنین لزوم حمایت از صاحبان صنایع کوچک انجام شد. به این منظور صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با پذیرش ریسک...

مطالب مرتبط با برچسب