شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   فرهنگ و هنر  »   پافشاری «سید محمد بهشتی» بر شرکت حداکثری مردم در انتخابات
24 اردیبهشت 1396 , ساعت 11:36

پافشاری «سید محمد بهشتی» بر شرکت حداکثری مردم در انتخابات

پافشاری «سید محمد بهشتی» رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری بر  شرکت حداکثری مردم در انتخابات و با بیان اینکه شرکت نکردن در انتخابات یک نوع اقدام فاقد مشروعیت است، تا امروز عمدتا سلطنت‌طلبان، طرفداران منافقان و تلویحا طرفداران آقای احمدی‌نژاد گفته‌اند در انتخابات شرکت نمی‌کنند؛ از سوی دیگر ممکن است برخی افرادی که در این مسئله مهمِ سیاسی شرکت نمی‌کنند، بگویند ما از هیچ‌کدام پیروی نمی‌کنیم؛ اما آن سه گروه این افراد را به عنوان لشکر خود می‌دانند، بنابراین یک کار غیرمشروع انجام می‌دهیم.

او با بیان این‌ که افرادی که برای نشان دادن اعتراض خود قصد دارند در انتخابات شرکت نکنند، گفت: باید دید آن‌ها به چه اعتراض می‌کنند و برای اعتراض کردن به این روش آیا نتیجه‌ای به دست می‌آورند؟

بهشتی افزود:‌ در طول دهه‌های گذشته در همه جای دنیا شاهد بودیم که به بهانه اعتراض در انتخابات شرکت نکردند، اما معتقدم این کار همیشه آب را بر آسیاب کسانی که نباید، ریخته است.

او درباره وعده‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری نیز اظهار کرد: اگر به وعده‌ها نگاه نکنیم، باید به کارنامه نگاه کنیم. شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری دولت دوازدهم، کارنامه دارند و هر کدام عملکردی داشته‌اند، توصیه می‌کنم به جای نگاه کردن به شعارها به کارنامه این نامزدها توجه کنید.

وی افزود: اساس منافع ملی است، باید برای این منافع ملی، فقط تهدیدها و راه‌حل‌ها را بررسی کرد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

در مجموع ۲۱۹ اثر در حراجی پیش رو کریستیز به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود ارزش کلی آثار فروخته شده بین ۹۰۴,۶۰۰ تا ۱.۴ میلیون دلار برسد. در ۲۴ سپتامبر ۱۶۸ عکس از مجموعه عکس‌های «جنگ داخلی» این موزه...
شاید تا به حال نام جاده «اسالم به خلخال» را شنیده باشید و وصف زیبایی آن به گوش تان خورده باشد اما این تنها مسیر رویایی میان دو استان اردبیل و گیلان نیست و جاده «پونل به خلخال» هم از...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها