دوشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر  »   نشست «از هزارو یک شب تا هزار و یک روز» با حضور ایران شناس آلمانی
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۳۲

نشست «از هزارو یک شب تا هزار و یک روز» با حضور ایران شناس آلمانی

یک ایران‌شناس آلمانی اولریش مارزلف به منظور شرکت در نشست «از هزارو یک شب تا هزار و یک روز» که از سوی موزه هنرهای معاصر، موزه عصارخانه شاهی و مرکز آفرینش های ادبی قلمستان برنامه‌ریزی شده بود به شهر اصفهان سفر کرد.

به نقل از ایسنا، وی با اشاره به تأثیرات برگزاری این نشست‌ها اظهار کرد: این نشست شامل دو قسمت کلی تاریخ چاپ و نقاشی‌های چاپ سنگی در ایران و هزار و یک شب و هزار و یک روز و  ریشه‌های آن در ادبیات فارسی‌زبان بود.

وی تصریح کرد: هر دو  قسمت، شامل پندها و اندرزهایی برای علاقه‌مندان ایرانی بود که ما پژوهشگران نیز در تلاش هستیم تا تاریخ تحول اجتماع کنونی را ارزیابی و پژوهش کنیم تا جوانان امروز به شیوه کامل ریشه‌های تاریخی کشور خود را شناسایی کنند.

این ایران‌شناس آلمانی درباره پژوهشی که برای داستان «هزارویک شب» انجام داده است، تصریح کرد: پژوهش بنده سابقه ۴۰ ساله دارد. در مرحله اول، در دانشگاه کلن آلمان مشغول به تحصیل در رشته خاورشناسی شدم و با کمک استادم به ایران آمدم و در دانشگاه فردوسی مشهد در زمینه ادبیات و عرفان مشغول به تحصیل شدم.

او ادامه داد: حضور من در ایران و تحصیل در دانشگاه مشهد تاثیر فراوانی بر روی علاقه‌ من به مطالعه ادبیات ایران باستان گذاشت و سعی می‌کنم هرساله به ایران سفر کنم تا با شرکت در نشست‎های علمی، به نتایج جدیدی درباره تاریخ کهن و ادبیات ایران دست پیدا کنم.

مارزلف درباره پیگیری چنین جلسه‌هایی برای نشان دادن تاریخ کهن ایران، افزود: تا کنون جلسات دیگری نیز در این زمینه در شهر تهران برگزار شده و قرار است یک گنگره بین‌المللی در زمینه تاریخ کهن ایران شهریورماه سال جاری در شهر همدان برگزار شود.

او افزود: در کشورهای اروپایی حدود ۲۰ سال است که همایشی درباره هزارویک شب برگزار می‌شود؛ اما مسائل حل‌نشده‌ای وجود دارد که با ادامه‌دار بودن چنین نشست‌هایی آن‌ها نیز مورد بررسی و تحلیل قرار خواهند گرفت.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

شاید تا به حال نام جاده «اسالم به خلخال» را شنیده باشید و وصف زیبایی آن به گوش تان خورده باشد اما این تنها مسیر رویایی میان دو استان اردبیل و گیلان نیست و جاده «پونل به خلخال» هم از...
به نقل از ایرنا، نقاشی خودویرانگر دختری با بادکنک (Girl With Balloon) از بنکسی در حراجی ساتبیز لندن بالای ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار پوند (۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار) چکش خورد و رکورد جدیدی برای این هنرمند سرشناس...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها