چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   آتش بس یمن قبل از ماه رمضان ضروری است
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۳۰

آتش بس یمن قبل از ماه رمضان ضروری است

ولد الشیخ فرستاده سازمان ملل به یمن، روزگذشته یکشنبه درجلسه بحران های سیاسی وبازتاب آن بر ثبات خاورمیانه درحاشیه هفدهمین همایش دوحه افزود:ما درحال تلاش برای برقراری آتش بس یمن قبل از ماه رمضان به عنوان مقدمه ای برای ورود به دور جدید مذاکرات میان دو طرف و توقف عملیات نظامی به سمت بندرالحدیده هستیم.
وی ادامه داد: ما به دنبال راه حل میانجگیری درخصوص بندر الحدیده ایم و نیاز به توافق همه طرف ها برای توقف درگیری داریم به طوری که رنج مردم یمن را کاهش داده زمینه را برای رسیدن به راه حل آماده سازد.
وی اوضاع یمن را فاجعه بار خواند و گفت: درگیری تاکنون بیش از۸ هزار کشته و بیش از ۴۴ هزار زخمی برجای گذاشته است.
وی ضمن هشدار به تداوم درگیری وبدتر شدن اوضاع وبحران انسانی در یمن نسبت خطرات آن را در خصوص ثبات منطقه ای متذکر شد وگفت: تقسیم جامعه بین المللی نسبت به یمن موجب افزایش سختی ها وممانعت از دستیابی طرف ها به راه حل می شود.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.
این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از ۱۲هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

به گزارش ایرنا از خبرگزاری ریانووستی، ویچسلاو والودین رییس دومای روسیه در کانال تلگرام خود با اشاره به کشته و مجروح شدن ۲ نفر در حمله پهباد اوکراینی به منطقه‌ای در دونباس در شرق اوکراین، خواستار اخراج اوکراین از شورای...
   پیرو اعلام مقامات رسمی کشور مبنی بر بروز خطای انسانی در پدیدآمدن فاجعه سقوط هواپیمای اکراینی و جانباختن شماری از هموطنان‌مان، به ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان برتر دانشگاه ها، وظیفه خود می دانیم که این مصیبت را به داغداران...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها