یکشنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   آتش بس یمن قبل از ماه رمضان ضروری است
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۳۰

آتش بس یمن قبل از ماه رمضان ضروری است

ولد الشیخ فرستاده سازمان ملل به یمن، روزگذشته یکشنبه درجلسه بحران های سیاسی وبازتاب آن بر ثبات خاورمیانه درحاشیه هفدهمین همایش دوحه افزود:ما درحال تلاش برای برقراری آتش بس یمن قبل از ماه رمضان به عنوان مقدمه ای برای ورود به دور جدید مذاکرات میان دو طرف و توقف عملیات نظامی به سمت بندرالحدیده هستیم.
وی ادامه داد: ما به دنبال راه حل میانجگیری درخصوص بندر الحدیده ایم و نیاز به توافق همه طرف ها برای توقف درگیری داریم به طوری که رنج مردم یمن را کاهش داده زمینه را برای رسیدن به راه حل آماده سازد.
وی اوضاع یمن را فاجعه بار خواند و گفت: درگیری تاکنون بیش از۸ هزار کشته و بیش از ۴۴ هزار زخمی برجای گذاشته است.
وی ضمن هشدار به تداوم درگیری وبدتر شدن اوضاع وبحران انسانی در یمن نسبت خطرات آن را در خصوص ثبات منطقه ای متذکر شد وگفت: تقسیم جامعه بین المللی نسبت به یمن موجب افزایش سختی ها وممانعت از دستیابی طرف ها به راه حل می شود.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.
این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از ۱۲هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

بانک مرکزی امروز (چهارشنبه، ۱۹ آبان‌ماه) نرخ رسمی ۴۶ ارز عمده و اصلی را اعلام کرد که براین اساس نرخ ۲۰ ارز از جمله یورو کاهش و قیمت ۱۶ ارز افزایش یافت. همچنین نرخ ۱۰ ارز ثابت ماند. به نقل از...
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران و پاکستان می‌توانند علاوه بر مبادلات تجاری، سرمایه‌گذاری مشترک نیز انجام دهند که لبنیات و لوازم‌خانگی در اولویت قرار دارد. به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سید رضا فاطمی‌امین» امروز (شنبه) در خاتمه نهمین...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها