یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر  »   دیدار وزیر بهداشت با استاد «شجریان»
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۴۳

دیدار وزیر بهداشت با استاد «شجریان»

وزیر بهداشت در نشست اهالی فرهنگ و هنر با دولتمردان، ضمن اشاره به دیدارش با استاد “شجریان” و با بیان اینکه وی اکنون در سلامت است، درباره مرحوم کیارستمی نیز گفت: در مورد ایشان باید در جای دیگری کاملا توضیح دهم.

دومین نشست اهالی فرهنگ و هنر با دولتمردان، شب گذشته با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امور خارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی و نفت و جمعی از هنرمندان و اصحاب فرهنگ در تالار وحدت برگزار شد.

سید حسن هاشمی در این نشست با درود به ارواح پاک شهیدان و کسانی که به فرهنگ و ادب این کشور خدمت کردند، گفت: در دولت دکتر روحانی اقدامات ارزنده زیادی برای فقرا و اقشار ضعیف جامعه انجام شد و می توان گفت که بخشی از شعارهای انقلاب اسلامی محقق شد.

وزیر بهداشت گفت: در آغاز دولت، حوزه سلامت مردم دچار ویرانی و معضل بود؛ مثلا در سیستان و بلوچستان که فقط ۴۰ درصد مراکز آن دارای پزشک بود، درحال حاضر ۱۰۰ درصد مراکز در این استان پزشک دارند و پرداختی از جیب مردم کاهش چشمگیری یافته است. ۱۲ هزار پزشک به سراسر کشور اعزام کرده‌ایم و ۲۴ هزار تخت بیمارستانی به مجموع تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه شده است و در تمام شهرها بیمارستان ساخته شده یا در حال احداث است.

وزیر بهداشت با اشاره به تشکیل معاونت اجتماعی در دولت یازدهم در وزارت بهداشت افزود: معاونت اجتماعی حلقه ارتباط ما با نهادها و هنرمندان است. ما در این دوره توانستیم با جامعه فرهنگی و هنری ارتباط خوبی داشته باشیم. سریال‌هایی با موضوع سلامت ساخته شد و جشنواره فیلم و سلامت راه‌اندازی شد.

وزیربهداشت در ادامه با بیان این که بحث سلامت روان در کشور اهمیت زیادی دارد، گفت: در مقطعی اضطراب در جامعه حاکم بود و مردم به امید نیاز داشتند و برجام به جز رفع مشکلات تحریم دارو و مواد اولیه، امید و آرامش را در کشور و در دل مردم ایجاد کرد.

هاشمی در ادامه و بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر این که وضع سلامتی و بیمه سلامت هنرمندان برای ما مهم است، گفت: کدورتی بین جامعه پزشکی و هنرمندان نیست.

همچنین با اشاره به دیدار وزیر بهداشت با استاد «شجریان» ، وی گفت: استاد شجریان هم‌اکنون در سلامت هستند و من چند روز پیش ایشان را دیدم.

دکتر هاشمی همچنین در مورد زنده یاد کیارستمی نیز گفت: در مورد ایشان هم باید در جای دیگری کاملاً توضیح دهم.

دومین نشست اهالی فرهنگ و هنر با دولتمردان که شب گذشته با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امور خارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی و نفت و جمعی از هنرمندان و اصحاب فرهنگ در تالار وحدت برگزار شد، با میزگردی متشکل از وزرای حاضر و هنرمندان همراه بود که در این میزگرد هنرمندان به طرح سوال و بیان نقطه نظرات خود در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی پرداختند.

بنابر اعلام وب‌دا، در این مراسم هنرمندانی از جمله علی نصیریان، فاطمه معتمد آریا، ولی الله شیراندامی، احمد مسجد جامعی، علیرضا تابش، کیومرث پوراحمد، فریدون شهبازیان، فرهاد توحیدی، محمد سریر، فاضل جمشیدی، محمود دعایی، محمود آموزگار، ناهید طباطبایی، داریوش پیرنیاکان و سالار عقیلی و دیگر اصحاب فرهنگ و هنر حضور داشتند و در در پایان این مراسم از استاد علی نصیریان برای مشارکت در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی تقدیر شد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

به نقل از ایسنا،مزایده آثار هنری استادان قدیم نقاشی در حراجی کریستیز لندن برگزار شد و در مجموع آثاری به ارزش کلی ۶۲.۴ میلیون دلار به فروش رسید تا رکورد بیشترین فروش در این بخش از حراجی کریستیز از سال...
به نقل از ایرنا، حراجی ساتبیز در این مزایده که تصویری منحصربه‌فرد از زندگی یکی از معروفترین چهره‌های ادبیات انگلیسی ارائه می‌دهد، میزبان ۵۵ مورد از شخصی‌ترین یادگارهای سیلویا پلات خواهد بود. از جمله این یادگارها می‌توان به انجیل خانواده پلات و نامه‌هایی‌ اشاره...

مطالب مرتبط با برچسب