چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   امور زیربنایی, صنعت و معدن  »   سرانجام فورد هم از ممنوعیت مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۳۲

سرانجام فورد هم از ممنوعیت مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد

ترامپ در زمان مبارزات انتخاباتی مکررا از فورد به دلیل سرمایه گذاری در مکزیک انتقاد کرده بود اما این خودروساز در هفته‌های اخیر با تصمیم برای لغو ساخت یک کارخانه در مکزیک و گسترش فعالیتهای تولید در میشیگان، تمجید وی را برانگیخت و سرانجام فورد هم از ممنوعیت مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد .

این انتقاد رابطه میان فورد و دونالد ترامپ را پیچیده‌تر می کند.

صنعت خودرو از سیاست ترامپ بیش از همه متضرر خواهد شد. این بخش به خصوص در برابر تهدید ترامپ برای وضع تعرفه سنگین واردات برای خودروهایی که در خارج تولید می شوند، آسیب پذیر است و همچنین از جنگ تجاری آمریکا با چین آسیب خواهد داد اما امیدوار است استانداردهای اقتصاد سوخت فدرال تسهیل شوند.

مارک فیلدز، مدیرعامل فورد در روزهای نخست آغاز ریاست جمهوری ترامپ، چندین بار با وی دیدار کرد و بیل فورد، رییس هیات مدیره این شرکت درباره استراتژی تولید فورد در ماه‌های اخیر با رییس جمهور آمریکا گفت و گو کرده است.

اما فیلدز و فورد روز دوشنبه با ارسال ایمیلی به کارمندان فورد، از ممنوعیت ۹۰ روزه رییس جمهور برای سفر شهروندان کشورهای مسلمان نشین بزرگ به آمریکا، انتقاد و اعلام کردند احترام به همه افراد از ارزشهای بنیادین شرکت فورد موتور است و ما به تنوع شرکتمان در آمریکا و در سراسر جهان مفتخریم. به همین دلیل از این سیاست یا هر سیاست دیگری که برخلاف ارزشهای ما به عنوان یک شرکت باشد، حمایت نمی کنیم.

این بیانیه در تضاد با سکوت جنرال موتورز و فیات کرایسلر است که حاضر به اظهارنظر در برابر ممنوعیت ترامپ نشدند.

بر اساس گزارش یو اس ای تودی، ماری بارا، مدیرعامل جنرال موتورز اخیرا موافقت کرده است به شورای سیاست و استراتژیک مدیران عامل آمریکایی ترامپ ملحق شود.

بارا و سرجیو مارچیونه، مدیرعامل فیات کرایسلر به همراه مارک فیلدز، مدیرعامل فورد هفته گذشته یک نشست مشترک با دونالد ترامپ داشتند.

در این بین تسلا موتورز که خودروساز برقی آمریکایی است، روز شنبه از سیاست مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد و الون ماسک، مدیرعامل تسلا وعده داد موافقت اعضای شورای سیاست و استراتژیک را برای تغییرات ضروری در برنامه ای که به رییس جمهور پیشنهاد می کنند، بدست آورد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی  , صنعت و معدن

علی عبدی گفت،براساس شیوه‌نامه ابلاغی از تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ برنامه مزایده عمومی محدوده‌های اکتشافی، مجوز برداشت، گواهی کشف وپروانه‌های بهره‌برداری معادن استان تهران انجام می‌شود. وی ادامه داد: تاریخ دریافت اسناد مزایده ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ و حداکثر زمان ارسال مدارک ۲۷ خرداد و زمان بازگشایی...
عباس جرجانی گفت،معادن فعال شده از سوی این بهره‌برداران در زمینه زغال‌سنگ، مس، طلا، سنگ‌های گرانیتی، تراورتن، بنتونیت، خاک صنعتی، منیزیت و سایر مواد معدنی فعالیت می‌کنند. این مهم با برگزاری جلسات تعیین تکلیف با حضور بهره‌برداران به منظور فعال‌سازی مجدد...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها