یکشنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
»   امور زیربنایی, صنعت و معدن  »   سرانجام فورد هم از ممنوعیت مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد
13 بهمن 1395 , ساعت 10:32

سرانجام فورد هم از ممنوعیت مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد

ترامپ در زمان مبارزات انتخاباتی مکررا از فورد به دلیل سرمایه گذاری در مکزیک انتقاد کرده بود اما این خودروساز در هفته‌های اخیر با تصمیم برای لغو ساخت یک کارخانه در مکزیک و گسترش فعالیتهای تولید در میشیگان، تمجید وی را برانگیخت و سرانجام فورد هم از ممنوعیت مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد .

این انتقاد رابطه میان فورد و دونالد ترامپ را پیچیده‌تر می کند.

صنعت خودرو از سیاست ترامپ بیش از همه متضرر خواهد شد. این بخش به خصوص در برابر تهدید ترامپ برای وضع تعرفه سنگین واردات برای خودروهایی که در خارج تولید می شوند، آسیب پذیر است و همچنین از جنگ تجاری آمریکا با چین آسیب خواهد داد اما امیدوار است استانداردهای اقتصاد سوخت فدرال تسهیل شوند.

مارک فیلدز، مدیرعامل فورد در روزهای نخست آغاز ریاست جمهوری ترامپ، چندین بار با وی دیدار کرد و بیل فورد، رییس هیات مدیره این شرکت درباره استراتژی تولید فورد در ماه‌های اخیر با رییس جمهور آمریکا گفت و گو کرده است.

اما فیلدز و فورد روز دوشنبه با ارسال ایمیلی به کارمندان فورد، از ممنوعیت ۹۰ روزه رییس جمهور برای سفر شهروندان کشورهای مسلمان نشین بزرگ به آمریکا، انتقاد و اعلام کردند احترام به همه افراد از ارزشهای بنیادین شرکت فورد موتور است و ما به تنوع شرکتمان در آمریکا و در سراسر جهان مفتخریم. به همین دلیل از این سیاست یا هر سیاست دیگری که برخلاف ارزشهای ما به عنوان یک شرکت باشد، حمایت نمی کنیم.

این بیانیه در تضاد با سکوت جنرال موتورز و فیات کرایسلر است که حاضر به اظهارنظر در برابر ممنوعیت ترامپ نشدند.

بر اساس گزارش یو اس ای تودی، ماری بارا، مدیرعامل جنرال موتورز اخیرا موافقت کرده است به شورای سیاست و استراتژیک مدیران عامل آمریکایی ترامپ ملحق شود.

بارا و سرجیو مارچیونه، مدیرعامل فیات کرایسلر به همراه مارک فیلدز، مدیرعامل فورد هفته گذشته یک نشست مشترک با دونالد ترامپ داشتند.

در این بین تسلا موتورز که خودروساز برقی آمریکایی است، روز شنبه از سیاست مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد و الون ماسک، مدیرعامل تسلا وعده داد موافقت اعضای شورای سیاست و استراتژیک را برای تغییرات ضروری در برنامه ای که به رییس جمهور پیشنهاد می کنند، بدست آورد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی  , صنعت و معدن

صندوق بازنشستگی کشوری در ایران یکی از سازمان‌های باسابقه کشور است که مهم ترین اهداف آن در دوره مدیریت جدید در دولت سیزدهم، شفافیت، ارتقا خدمات رفاهی بازنشستگان، بهره‌برداری اقتصادی و اطمینان‌بخش از دارایی‌های صندوق از طریق سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های...
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: مهمترین برنامه بخش معدن این سازمان فعال‌سازی همه معادن راکد و سپس واگذاری آنها در قالب مزایده عمومی به متقاضیان سرمایه‌گذاری است. محمد توکلی روز چهارشنبه...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها